Hrady a hradné panstvá na Slovensku
Hrady a hradné panstvá na Slovensku

Hrady a hradné panstvá na Slovensku

Kód tovaru: 9788022415392
Hrady a hradné panstvá na Slovensku
14,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,69 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Hrady a hradné panstvá na Slovensku


Ku koloritu dnešného Slovenska neodmysliteľne patria majestátne hrady, či ich zrúcaniny rozosiate takmer po všetkých kútoch krajiny. Sú návštevnícky atraktívne a stali sa aj predmetom oficiálnej, turizmus podporujúcej politiky štátu. Samozrejme v minulosti hrady neslúžili ako romantická kulisa zdobiaca krajinu, ale plnili úplne iné úlohy. Boli predovšetkým funkčnými sídlami s obrannou a obytnou úlohou.

Kolektívna monografia má za cieľ doplniť poznatky o minulosti našich hradov, s prihliadnutím na skúmanie témy z viacerých hľadísk: z oblasti histórie, právnej histórie ako aj geografi e. Výskum danej problematiky je veľmi dynamický vzhľadom na prebiehajúce archeologické výskumy, ako aj možnosti hlbšej analýzy prameňov, kde sa nesleduje už len stavebné hľadisko, či prehľad vlastníckych vzťahov, ale tiež rôzne podoby každodenného života obyvateľov hradov či panstiev.

Kým prvá časť práce sleduje vo zvýšenej miere práve rôznorodú problematiku vlastníckych vzťahov hradných panstiev od stredoveku, v druhej časti sa možnosti skúmania rozširujú o záber do organizácie života na hradoch, každodennosti, či súdobej spisby.

Na záver sa rozoberá otázka geografických a krajinnoekologických súvislostí výstavby hradných sídiel a ich funkcie v dnešnej spoločnosti.

Detaily o knihe:

Počet strán: 240
Rozmer: 140 x 240 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 410 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2017
EAN: 9788022415392
Vydavateľstvo: VEDA

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.