Kategórie

Vyberte autora

AKCIA - Mama milovala Gabčíka a Mengeleho dievča
AKCIA - Mama milovala Gabčíka a Mengeleho dievča

AKCIA - Mama milovala Gabčíka a Mengeleho dievča

Kód tovaru:
Jedinečná predvianočná zľava poteší každého milovníka kníh s tématikou koncentračných táborov!
Bežná cena27,80 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena22,80 €
Doba dodania: 3-10 dní
Opýtajte sa na tento produkt
Milujete aj nenávidíte zároveň knihy, ktoré vás prevedú po stopách ľudí, ktorých osudy boli úzko späté s koncentračnými tábormi? Potom vás naša predvianočná zľava poteší!

Kniha Mengeleho dievča zožala obrovský úspech medzi svojimi čitateľmi, získala ocenenie Platinová kniha, cenu Literárneho fondu a stala sa knihou roka v rôznych anketách.
„Bola som Mengeleho dievča. Jedna z mnohých, ktoré museli zniesť jeho pokusy. Jedna z mála tých, ktoré to prežili. A možno som jediná, ktorá ho porazila – on a jeho tím mi robili veci, po ktorých som už nikdy nemala spoznať ten najväčší dar – držať v náručí vlastné dieťa. Porazila som ich dvakrát. Mám dve skvelé dcéry.“

Príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory, neľudské pokusy, ušla z pochodu smrti a pomohla chytiť brutálnu blokovú vedúcu z Auschwitzu, bol preložený do češtiny a francúzštiny.
„Volali nás Mengeleho dievčatá. Po príchode nás rozdelil do dvoch skupín. Prstom ukazoval doľava, doprava, znamenalo to život alebo smrť. Mňa a moju mamičku poslal na smrť. Nevedeli sme to, no zrazu sa ma spýtal, koľko mám rokov, prehliadol si ma a poslal ma do druhej skupiny. Kŕčovito som zvierala mamičkinu ruku, keď to uvidel, uškľabil sa a kopol do mamičky tak, že padla. Mňa odviedli. Po Mengeleho kopanci sa skončil môj dovtedy krásne zaujímavý, dobrodružný, nepoznačený život. Tam mi vyškerený brutálny odľud ukradol to, na čom mi záležalo, čo som milovala."

Ak sa vám príbeh Violy Fischerovej dostane hlboko pod kožu, budete cítiť nutkanie dozvedieť sa viac. Nielen o obludnom lekárovi, ale o všetkom, pred čím si už desiatky rokov zakrývame oči. Pred hrôzami druhej svetovej vojny.

Veronika Homolová Tóthová knihou o Mengeleho dievčati so skutočnými príbehmi nekončí. Aj tento rok prináša  na knižný trh novinku, ktorá vo vašej knižnici nemôže chýbať! Príbeh Jozefa Gabčíka, Anny Malinovej a jej dcéry Alenky (1939) v knihe Mama milovala Gabčíka. Ich príbeh sa totiž týka nás všetkých. Aj vďaka ich odhodlaniu a odvahe sa mohlo po druhej svetovej vojne Československo obnoviť v pôvodných hraniciach.
"Silný príbeh o hrdosti, odvahe, šľachetnosti a viere ľudí, ktorí položili životy v II. svetovej vojne, aby sme my mohli slobodne žiť."
O Jozefovi Gabčíkovi sa píše aj v učebniciach pre špeciálne jednotky. O Anne Malinovej nie. A pritom bola pre Gabčíka pred atentátom na Heydricha, ale aj po ňom, veľmi dôležitá. Neprávom sa na ňu zabudlo, lebo sa nezachoval výsluchový protokol z gestapa.

Veronika Homolová Tóthová sa rozhodla pripomenúť tento príbeh aj kvôli Anninej dcére – Alene Voštovej. Prišla o mamu, keď mala tri roky, a dlho netušila, kto sú jej skutoční rodičia. Anna sa zapojila do odboja, čím vystavila svoju dcéru mnohým útrapám. Pani Alena sa však na ňu nehnevá: „Som na mamičku hrdá, bola to veľmi statočná žena.“

Zmenia nás príbehy podobné Jozefovi Gabčíkovi, Anny Malinovej a Violy Fischerovej tak, aby sa viac neopakovali chyby minulosti?

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.