Kategórie

Vyberte autora

Veronika Hurdová - Moje milá smrti_product_product_product_product_product_product_product_product
Veronika Hurdová - Moje milá smrti

Veronika Hurdová - Moje milá smrti

Kód tovaru: 9788027023189
Kniha Moje milá smrti od autorky Veronika Hurdová.
Bežná cena22,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena19,99 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt
Autorka a blogerka Veronika Hurdová je českým čitateľom už dlhšie známa svojim blogom s netradičným názvom - Krkavčí matka.

Vďaka úspechu jej knižiek a pohľadu na život sa postupne dostáva do podvedomia aj slovenským čitateľom.

Po tragickej udalosti, ktorá sa stala jej manželovi sa rozhodla napísať knihu na tému, ktorá straší asi každého z nás.

V roku 2017 vydala svoju novinku - Veronika Hurdová - Moje milá smrti.

"Priala som si byť sama sebou, najviac ako sa len dá."

Tieto slová povedala autorka na jednej besede a povedala si ich ešte ako prianie predtým, ako sa jej manželovi stala tragická nehoda. Práve preto sa možno stalo to, čo sa stalo. Aby sa mohla stať sama sebou, najviac ako sa len dá. Aspon tak si to autorka po roku života po smrti milovaného manžela vysvetľuje.

Cez svoj osobný príbeh v knihe Moje milá smrti krkavčia matka ľuďom vysvetľuje, že smrť sa dá vnímať aj inak, ako strata a že popri obrovskému zármutku môžeme prežívať aj obrovské, dych berúce šťastie.

Túži vrátiť smrť späť do našich životov, pretože verí, že vďaka nej môže každý z nás žiť oveľa plnohodnotnejší život plný lásky, vedomej prítomnosti a pochopenia seba samých.

Moje milá smrti - Veronika Hurdová

Jsem z hloubi duše přesvědčená o tom, že smrt do života patří. Vědomí smrti nám má ukazovat, jaký život máme žít. Smíření se smrtí nám má dodávat jistotu, že kráčíme po správné cestě. Bez smrti není život.

Veronika Hurdová je matkou dvoch detí, ktorým sa naplno venuje a snaží sa žiť naplnený život a robiť to, čo ju najviac baví - cestovanie, písanie a vďaka veľkému úspechu knihy Moje milá smrti má teraz veľa práce aj s besedami a prednáškami, kde ju ochotne a radi volajú.

Knižka Moje milá smrti teraz dostupná aj ako výhodný balíček kníh od autorky Veronika Hurdová.

Viac o knihe Moje milá smrti si môžete prečítať na stránke blogu Veroniky Hurdovej Krkavčí matka - http://eshop.krkavcimatka.cz/ alebo v recenzii slovenskej blogerky Jaji Pavelekovej na jej blogu jajibloguje.sk - http://www.jajibloguje.sk/veronika-hurdova-moje-mila-smrti/

Detaily o knihe:

Počet strán: 278
Väzba: pevná
Rozmer: 216 x 152 mm
Hmotnosť: 570 g
Jazyk: český
EAN: 9788027023189
Rok vydania: 2017

Recenzie

sobota, 21. apríl 2018
Keď som túto knihu po prvýkrát otvorila, pripomínala mi denník plný zážitkov a informácií, doplnený fotografiami zo života. A presne taká táto kniha je. Veľmi osobnou a úprimnou spoveďou autorky, ktorá využila svoje schopnosti aby sa vyrozprávala z neľahkých udalostí jej posledného obdobia.
Tak ako každého aj Veroniku smrť blízkeho človeka zasiahla. Smrť manžela však prežíva tak trochu neštandardným spôsobom, je odhodlaná nepoddať sa smútku a s osudom sa popasovať po svojom.

Ak si smrť spájate s negatívnymi zážitkami a beriete ju ako niečo, čo do vášho života prináša len smútok či trápenie a očakávate, že táto kniha je o niečom podobnom, Veronika vás z tohto omylu vyvedie.
Smrť vďaka nej na vás viac nebude pôsobiť tak odstrašujúco, pretože vám na vlastnom príklade ukáže čo všetko sa v jej živote, vďaka zážitku smrti zmenilo práve k lepšiemu. Zbaví vás predsudkov a dokáže vám, že smrť je vo svojej podstate skutočne krásna a stojí za to o nej vedieť viac.
Vysvetlí vám ako smrť aj v tom najmenej očakávanom prípade vnímať, aby váš ďalší život bol o čosi jednoduchší a aby ste si vedeli naplno užívať tie každodenné maličkosti, ktoré nám život prináša.

Aj keď autorka nechce dávať návod na život, kniha je napriek tomu podľa mňa veľmi inšpiratívnou a povzbudzujúcou. Uvažuje a odpovedá na bežné otázky, ktoré nám v súvislosti zo smrťou napadajú. Je plná pozitívnych myšlienok, nielen o tom ako sa vyrovnať so smrťou, ale aj o bežnom živote a výchove detí.

Túto knihu odporúčam nielen tým, ktorí vo svojom živote o niekoho prišli, ale každému koho táto téma aspoň trochu zaujíma. Čítať ju v českom jazyku bude potom ten najmenší problém.
Monika Beňušová