Miroslav Glejtek - Heraldika
Miroslav Glejtek - Heraldika

Miroslav Glejtek - Heraldika: Úvod do štúdia erbov

Kód tovaru:
Miroslav Glejtek - Heraldika: Úvod do štúdia erbov.
28,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena27,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Základným cieľom publikácie Miroslav Glejtek - Heraldika: Úvod do štúdia erbov. je predstaviť a propagovať heraldiku ako dôležitú historickú disciplínu prinášajúcu množstvo špecifických informácií so širokým využitím v historickom i umenovednom výskume.

Je koncipovaná ako vysokoškolská učebnica pre študentov historických odborov. Pomocou tejto príručky by mal byť však i laik schopný erb konkrétne určiť, klasifikovať, datovať a správne opísať, alebo sa zorientovať v odbornej literatúre a vďaka nej s ním ďalej pracovať.

Kniha Miroslava Glejteka vychádza z pramenného výskumu, ale aj množstva poznatkov publikovaných v staršej i novšej heraldickej spisbe. V práci sú zahrnuté najnovšie poznatky predovšetkým súčasných slovenských heraldikov.

Veľký dôraz sa tu kladie na stredoveký heraldický vývoj, pretože heraldika vznikla a zažila obrovský rozmach v období stredoveku. Toto obdobie preto vtlačilo erbom jedinečnú podobu, ako i špecifické pravidlá tvorby a používania, ktoré z erbov vytvorili osobitý fenomén.

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.