Kategórie

Vyberte autora

Jane Austenová - Pýcha a predsudok
Jane Austenová - Pýcha a predsudok

Jane Austenová - Pýcha a predsudok

Kód tovaru: 9788073609672
Jane Austenová je slávna anglická spisovateľka, zakladateľka moderného rodinného románu.
Bežná cena14,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,22 €
Doba dodania: 3 - 14 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Jane Austenová je slávna anglická spisovateľka, zakladateľka moderného rodinného románu. Vo svojich dielach zachytávala život anglických vidieckych "vyšších" vrstiev v 18. a 19. storočí. Jedným z nich je Pýcha a predsudok.

Najznámejší román Jane Austenovej s ľahkou iróniou zobrazuje prostredie, morálku a zvyky anglickej vidieckej šľachty. Povrchná pani Bennetová má jediný cieľ - dobre vydať svojich päť dcér.

Najstaršia, Jane, je pekná, milá a dobrosrdečná. Elizabeth je pôvabná, úprimná, má svojrázne názory, často šokujúce okolie. Mary je tichá a nadovšetko rada číta. Dve najmladšie - Lýdia a Kitty - sú ľahkomyseľné a koketné.

Hlavnou hrdinkou je Elizabeth. Stelesňuje autorkine predstavy o ideálnej žene. Ústredným motívom románu je postupný prerod nesympatie na náklonnosť a neskôr lásku, medzi ňou a pánom Darcym.

Takmer do poslednej chvíle nás autorka udržiava v napätí, ako sa skončí ich príbeh.

Mnoho čŕt z filmu môžeme vidieť aj v dnešnej spoločnosti, ktorá je založená väčšinou iba na osobnej prestíži, vypočítavosti a snahe o upriamenie pozornosti za každú cenu. Román je preto považovaný za nadčasové dielo.

Detaily o knihe:

Rozmer: 135 x 210 x 35 mm
Hmotnosť: 396 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788073609672
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Ottovo nakladateľstvo

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.