Ivan Kňaže - Ako porozumieť zvieratám
Ivan Kňaže - Ako porozumieť zvieratám

Ivan Kňaže - Ako porozumieť zvieratám

Kód tovaru: 9788055178462
Ivan Kňaže - Ako porozumieť zvieratám
29,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena28,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Ivan Kňaže - Ako porozumieť zvieratám


Popredný prírodovedný spisovateľ a fotograf našej slovenskej prírody, Ivan Kňaze, sa knihou Ako porozumieť zvieratám pustil do jednej z najnáročnejších, ale aj najpútavejších tém z prírodovedného hľadiska, akou je správanie sa živočíchov v našej prírode – etológie.

Zo všeobecného chápania prejavov živočíchov si autor vybral tie najzaujímavejšie špecifické témy, ako sú napríklad výnimočnosť očí vodnej šelmy vydry riečnej, alebo priam zázračné oko mačky divej a jej periférne videnie koristi. Zistíme, pomocou akých receptorov vyhľadáva krt pod zemou dážďovky, alebo kde má líška pachovú žľazu „fialku“ a načo jej slúži. Dozvieme sa, prečo samička motýľa okáňa menšieho žije len jeden deň a aj to, ako si čmele zemné v čase lásky píšu ľúbostné listy.

Možno málokto vie, že vlci majú optickú reč tela a ňou sa dorozumievajú neraz lepšie ako my, ľudia, hovorovou rečou. Sojka je zas výnimočná v tom, že si zapamätá desiatky skrýš, kde si uložila zásoby semien na zimu. Jej mozog sa totiž líši od ostatných vtákov.

Zvieratá sa dokážu v prírode maskovať, vedia si navzájom pomáhať, ale aj bojovať o potravu, vedia sa komfortne správať... Kniha nám navyše ukáže, aké naozaj nevšedné pytačky majú vtáky alebo aj to, ako zvieratá spia.

„Chodil som takmer 50 rokov po prírode a všeličo som videl a fotografoval, napísal som už takmer 35 kníh a 1200 článkov do rôznych časopisov... Pochopil som, že zvieratám môžeme porozumieť, ak spoznáme ich vlastnú dorozumievaciu reč.“
Ivan Kňaze

Detaily o knihe:

Počet strán: 264
Rozmer: 245 x 308 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 1501 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2021
EAN: 9788055178462
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.