Vydavateľstvo Absynt

Nie je nastavený žiaden obrázok

Knihy z vydavateľstva Absynt

Vydavateľstvo Absynt sme založili s cieľom vydávať reportážnu literatúru – na slovenský trh sme priniesli silné knihy z celého sveta s kvalitným a neprehliadnuteľným dizajnom Pavlíny Morháčovej.

Zatiaľ stále veľmi krátke pôsobenie na slovenskom knižnom svete je pre nás ako malý zázrak. Vďaka pestrosti reportážneho žánru vznikla okolo našich kníh silná komunita fanúšikov s vlastným názorom a kritickým myslením.

Náš edičný plán sme sa rozhodli rozšíriť aj o ďalšie žánre. K edícii Prekliati reportéri, ktorá je našou vlajkovou loďou, pribudla edícia 100%, v ktorej prinášame silné non-fiction knihy, ako aj výnimočnú svetovú beletriu. A napokon – nechceme zostať len na Slovensku – to najlepšie zo svetovej reportáže chceme ponúknuť aj čitateľom a čitateľkám v Českej republike v edícii Prokletí reportéři.

Naším najnovším prírastkom je esejistická edícia Skica, ktorú sme v roku 2018 začali vydávať pod zavedenou značkou Kalligram. Vydávať v nej budeme myšlienky a pohľady vzácnych domácich autorov a autoriek, ktorých sme požiadali, aby sa s nami slovom alebo obrazom podelili o to, čo dnes sami považujú za dôležité.