Vydavateľstvo Marenčin PT

Nie je nastavený žiaden obrázok

Vydavateľstvo Marenčin PT

Vydavateľstvo PT vzniklo v roku 1993 ako súčasť technicky a obchodne orientovanej firmy a prezentovalo sa svojou prvou publikáciou: filozoficko- aforistickou knihou Paula Valéryho: Zlé myšlienky.

Tento, dá sa povedať odvážny začiatok sa im vydaril. Valéryho Zlé myšlienky sa stretli s priaznivým ohlasom u kritiky a čo je potešiteľné aj u čitateľskej verejnosti.

Týmto vstupom na knižný trh vydavateľstvo deklarovalo svoju orientáciu na nekomerčnú literatúru so snahou vzbudiť záujem čitateľov o vlastný výber diel.

Vydavateľstvo úzko spolupracuje so spisovateľom a prekladateľom Albertom Marenčinom, ktorého preklady z francúzštiny (Jarry: Kráľ Ubu, Valéry: Zlé myšlienky, Sade: Filozofia v budoári) ale aj jeho pôvodná tvorba (Nikdy a Návraty na Muráň) určujú orientáciu vydavateľstva.

Prestížne ceny za najkrajšiu knihu Slovenska (Jarry: Kráľ Ubu – 1994, Albrecht: Die Geisteswelt des Schönen – 1995, Jarry: Skutky a názory doktora Faustrolla, patafyzika – 2004) sú dôkazom vysokej typografickej a knižnej úrovne vydávaných diel.

Z našej ponuky patria medzi najznámejšie tituly vydavateľstva Marenčin PT knihy o mafii na Slovensku od autora Gustáv Murín, romány pre ženy od autorky Evka Krajancová Hrášková alebo detektívky od autorky Katarína Holetzová.