Kategórie

Vyberte autora

Zusak Markus - Zlodejka kníh
Zusak Markus - Zlodejka kníh

Zusak Markus - Zlodejka kníh

Kód tovaru: 9788055153056
Zusak Markus - Zlodejka kníh
Bežná cena13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt
Boje druhej svetovej vojny sú v plnom prúde. Mladá Liesel Memingerová so svojim bratom cestujú vlakom do nemeckého mestečka Molching, kde na nich čakajú noví rodičia Rosy a Hans.

Liesel osud svojich pravých rodičov nepozná a navyše, mladší brat cestu vlakom neprežije. Už na začiatku sa teda stretávame s rozprávačom celého príbehu, za ktorého si autor zvolil SMRŤ.

Noví rodičia sú ako dva protiklady. Hans láskavý a milujúci, ktorý Liesel prijme ako za vlastnú dcéru a matka Rosy, ktorá stále kričí a vyčíta.

Liesel sa snaží zapadnúť – doma aj v škole, kde si z nej spolužiaci uťahujú, pretože nevie poriadne čítať. Liesel je odhodlaná situáciu zmeniť.

Postupne sa naučí znášať krik a výčitky novej mamy Rosy i na láskavosť nového ocka Hansa. V novom domove si nachádza priateľov – aj toho najlepšieho, ktorý sa do nej zaľúbi.

Zoznamuje sa so slovami, učí sa ich čítať i zapisovať. Počúva hudbu, ktorou jej ocko obveseľuje mestečko. A hoci by to od nej asi nik nečakal, začne kradnúť knihy.

Na všetko, čo vnímavá Liesel prežíva, však dopadá tieň Adolfa Hitlera, ktorý vládne Nemecku a nepochybne aj srdciam väčšiny jeho obyvateľov.

Blíži sa koniec vojny, život je čoraz ťažší a Smrť, rozprávač strhujúceho príbehu Liesel Memingerovej, má čoraz viac práce. Jeho pohľad sprevádza čitateľov od prvej stránky po poslednú a prifarbuje ju melanchóliou i čiernym humorom. Autor Zusak Markus je známy aj svojou knihou Clayov most - o mostoch, ktoré niekedy spálime a niekedy postavíme nanovo.

Pekná záložka do knihy ako darček ku Vašej objednávke :)

Detaily o knihe:

Počet strán: 480
Rozmer: 200 x 125 mm
Hmotnosť: 450 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055153056
Rok vydania: November 2016
Vydanie: tretie
Vydavateľstvo: IKAR
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.