Kategórie

Vyberte autora

Balíček kníh z prostredia koncentračných táborov_product_product
Balíček kníh z prostredia koncentračných táborov

Balíček kníh z prostredia koncentračných táborov

Kód tovaru:
Balíček kníh z prostredia koncentračných táborov ako ideálny darček pod stromček!
Bežná cena25,89 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena19,99 €
Doba dodania: Tovar je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Neopakovať chyby minulosti, aj takto jednoducho by sme mohli vystihnúť návod na život. Nie vždy však funguje.

Doteraz sa o zverstvách páchaných v koncentračných táboroch nehovorilo tak nahlas, zrazu sa na nás sypú knihy s touto tématikou zo všetkých strán. Začítali ste sa už do niektorej z nich? 
Nie? Potom je najvyšší čas to napraviť. 

Výhodný balíček kníh vás privedie až do Osvienčimu. 

Tetovač Lale mal za úlohu tetovať na predlaktia väzňov, ktorí prešli selekciou, čísla - ako identifikačné znamenia. Takže keď väzeň dostal číslo, už nemal meno, bol len číslom. A navyše atramentom, ktorý sa už nedá odstrániť. Nacistom to však bolo jedno, pravdepodobne aj tak neplánovali, aby ktokoľvek tento tábor prežil.

Jedného dňa Lale stretáva mladé dievča Gitu a na prvý pohľad sa do nej zaľúbi. A vtedy dostáva ešte väčšiu túžbu prežiť. Ale rozhodol sa, že popri úsilí o vlastné prežitie, urobí všetko pre to, aby prežila aj Gita. Podarí sa mu to? Príbeh si môžete prečítať v knihe Tetovač z Auschwitzu od autorky Heather Morris.

Odzbrojujúci román o dvoch slovenských Židoch, Lalem a Gite Sokolovovcoch, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii, zaznamenal od začiatku roka obrovský úspech po celom svete.

„Som úplne dojatá. Tú knihu som chcela vydať sama, dať to na Amazon, vytlačiť asi sto kópii a rozdať ich. Dnes je predaných vyše milión výtlačkov a stále je niekoľko krajín, v ktorých sa vydanie ešte pripravuje,“ uviedla autorka, ktorej publikácia je momentálne k dispozícii v 46 krajinách sveta a 38 prekladoch.

Druhou knihou v balíčku je dlho utajovaný príbeh Victora Capesia, hlavného lekárnika najväčšieho nacistického tábora smrti v Osvienčime. Victor Capesius pôvodom z Rumunska pracoval ako predajca v nemeckej farmaceutickej firme Bayer. Vo svojich tridsiatich piatich rokoch sa pripojil k jednotkám SS a v roku 1943 sa stal lekárnikom v Osvienčime. 

Autorka odkrýva Capesiove kruté zaobchádzanie a následný útek pred spravodlivosťou, opisuje jeho nájdenie a obvinenie po dvadsiatich rokoch od skončenia vojny. Zároveň sa dotýka zmluvných vzťahov medzi nacistami a najväčším farmaceutickým konglomerátom I. G. Farben a jeho dcérskou spoločnosťou Bayer. 

Spoznajte príbeh plný chamtivosti uprostred hrôz holokaustu - živý obraz toho, ako obyčajní muži v honbe za bohatstvom zostupujú do pekiel a strácajú pritom aj posledné zvyšky svedomia. 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.