Dominik Dán

Nie je nastavený žiaden obrázok

Dominik Dán a jeho tvorba


Dominik Dán je slovenský spisovateľ detektívnych románov. Svoje príbehy publikuje pod autorským pseudonymom, pričom sa podieľal aj na tvorbe úspešného slovenského krimiseriálu Kriminálka Staré Mesto.

Autor vo svojich príbehoch približuje kriminálne prípady, ktoré sa odohrali v tzv. „Našom meste“ a sú riešené detektívmi z miestneho oddelenia vrážd. Jedná sa o anonymné mesto, ktoré autor bližšie nešpecifikuje. Na základe náznakov v knihách Červený kapitán a Hriech náš každodenný, v ktorých bola spomenutá Petržalka ako časť „Nášho mesta“ a internáty v Pekárskej doline, by sa dalo identifikovať ako Bratislava.

Hoci je tvorba Dominika Dána monotematická, autor sa úspešne vyhýba šablónovitosti a vďaka špecifickému prístupu ku každému príbehu sa dá len ťažko odhadnúť, akým smerom sa bude riešenie konkrétneho prípadu uberať.

Autorove diela sú plné autentickosti, človek žijúci v "Našom meste" si môže prejsť po uliciach a miestach, ktoré autor opisuje vo svojich knihách a určite mu pri tom naskočí husia koža.

Autor vo väčšine diel čerpá z udalosti, ktoré sa skutočne udiali (Beštia, Mucha, Mucholapka, Popol všetkých zarovná).


Neviete sa rozhodnúť, ktorú knihu od autora si prečítať?

TOP 5 od Dominika Dána podľa AuraknihyViac o autorovi - Dominik Dán a jeho tvorba