Michael Connelly - Betónová blondína
Michael Connelly - Betónová blondína

Michael Connelly - Betónová blondína

Kód tovaru: 9788080856229
Detektív Harry Bosch musí opäť pátrať po vrahovi prostitútok, ktorého volajú Bábikár.
9,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,39 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Príbeh knihy Michael Connelly - Betónová blondína


Detektív Hieronymus Bosch (známy z románu Smrť v meste anjelov, pozrite aj ostatné prípady Harryho Boscha) pri zatýkaní pred niekoľkými rokmi zastrelil viacnásobného sadistického vraha prostitútok Normana Churcha.

Vrah pri zatýkaní siahol pod vankúš a Harry Bosch v úsudku, že tam má zbraň, vystrelil. Bábikár, ako vraha policajti prezývali, však siahol po svojej parochni. Vdova po zabitom obvinila Harryho Boscha, že Bábikára zabil neozbrojeného a žiada od polície odškodné.

Hneď v prvý deň pojednávania sa na políciu dostane list, aké posielal Bábikár, keď ešte žil. Je v ňom morbídna básnička o tom, ako zasa niekoho zavraždil, a návod, kde môže polícia nájsť mŕtvolu. Je zaliata v betónových základoch biliardovej herne, ktorá medzičasom vyhorela. Obeť dostane prezývku Betónová blondína (originálny názov knihy The Concrete Blonde 1994)

Keďže Church bol v čase vraždy mŕtvy, obžaloba na súde to použije proti Boschovi ako dôkaz, že nebol vrahom, a Harry sa pustí do ďalšieho hľadania skutočného páchateľa.

Kniha je dostupná v novom vydaní - Betónová blondína Slovart 2020


Americké krimi - TOP krimi príbehyO autorovi Michael Connelly


Americký spisovateľ Michael Connelly píše najmä detektívne romány. Preslávil sa ako duchovný otec obľúbeného hrdinu, losangeleského policajta Harryho Bosha (na jeho motív vznikol aj seriál Bosch).

Na svojom konte má viac ako 20 úspešných napínavých detektívnych príbehov, ktorých hlavným hrdinom sú Harry Bosh, Mickey Haller,Terry McCaleb, Renée Ballardová.

„Najnovšia kniha od autora Michael Connelly - Púštna hviezda

Edícia Harry Bosch


Detaily o knihe:

Počet strán: 360
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 130 x 210 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080856229
Rok vydania: 2001
Vydavateľstvo: Slovart

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.