Juraj Pechan - Princípy chirurgie 3
Juraj Pechan - Princípy chirurgie 3

Juraj Pechan - Princípy chirurgie III.

Kód tovaru: 9788089017096
Tretí diel z edície Princípy chirurgie III. od autora Juraj Pechan.
70,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena69,90 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Juraj Pechan - Princípy chirurgie III.


Tretie pokračovanie titulov Princípy chirurgie sa zameriava na:

11/ Chirurgia ezofágu, 12/ Chirurgia brucha, 13/ Detská chirurgia

Publikácia Princípy chirurgie III. je už treťou časťou rozsiahleho diela, s ktorého myšlienkou prišiel slovenský chirurg, profesor Jaroslav Siman. Hoci si v tomto roku pripomíname jeho nedožité 80. narodeniny, profesor Siman je jedným zo spolueditorov aj aktuálnej tretej časti. Hlavným editorom publikácie bol profesor Juraj Pechan, spolueditormi sa stali aj profesori Svetozár Haruštiak, Peter Kothaj a Július Vajó.

Tretí diel knihy Princípy chirurgie vychádza šesť rokov po vyjdení prvej časti a tri roky po vyjdení druhej časti. Princípy chirurgie v novom diele obsiahli chirurgiu brucha a detskú chirurgiu. Do textov sa zapracovali nové poznatky aj s prijatím vstupu mikrochirurgie a robotickej chirurgie. Uvádzajú sa v nej tiež laparoskopické prístupy a možnosti, ktoré chirurgovia v súčasnosti môžu využívať vďaka najmodernejšej výpočtovej a prístrojovej technike.

Tretí diel Princípov chirurgie obsahuje nesmierne cenné a veľmi podrobné poznatky z chirurgie ezofágu, brušnej chirurgie a detskej chirurgie.

Všeobecná časť je venovaná robotickej chirurgii, miniinvazívnej chirurgii, NOTES – Natural Orifice Transluminal Endocopic Surgery (endoskopické chirurgické výkony v sterilných telových dutinách s využitím prirodzených prístupových ciest) a onkologickej chirurgii.

Nie je iba učebnicou chirurgických postupov a návodov. Je to dielo, kde sú zakomponované aj pôvodné výsledky slovenských chirurgov, ich skúsenosti a odporúčania. Staršia generácia chirurgov odovzdáva v textoch tejto knihy sumarizáciu svojich vedomostí a skúseností, akýsi odkaz a výzvu budúcej generácii chirurgov.

Kniha Princípy chirurgie 3 je určená nielen študentom a adeptom chirurgickej špecializácie. Je určená širokej chirurgickej obci, ktorú tvoria skúsení chirurgovia.

Komplexná kniha dovoľuje komunikovať aj s inými medicínskymi odbormi, nielen chirurgickými, predovšetkým s internou medicínou. Tento prínos má veľký význam pre organizáciu pregraduálneho aj postgraduálneho štúdia.


Edícia princípy chirurgie


Z edície Princípy chirurgie máme dostupné tituly Princípy chirurgie 1 a Princípy chirurgie 2.

Detaily o knihe:

Počet strán: 1098
Väzba: pevná
Rozmer: 220 x 270 mm
Hmotnosť: 3870 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089017096
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: PRIMA-PRINT s.r.o.

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.