Kategórie

Typ poštovného

Suma

Poštovné zadarmo

Slovenská pošta - dobierka

4,90 €

-

Slovenská pošta - platba vopred

3,60 €

nad 49,00 €

Slovenská pošta - platba kartou

3,60 €

nad 49,00 €

Kuriér DPD - dobierka

5,95 €

-

Kuriér DPD - platba vopred 4,65 € nad 100,00 €
Kuriér DPD - platba kartou 4,65 € nad 100,00 €
Poštovné - Česká republika

15,90 €

-

  1. Pri objednávkach do 49,00 € budú účtované odosielateľské poplatky v hodnotách podľa zvolenia - 3,60 €; 4,90 €; 4,65 €; 5,95 €; 15,90 €
  2. Pre získanie zľavy Poštovné zadarmo je potrebné vykonať objednávku v sume nad 49,00 € pri voľbe Slovenská pošta - platba vopred alebo platba kartou, pri objednávke v sume nad 100,00 € a voľbe Kurier DPD - platba vopred alebo platba kartou.
  3. V prípade záujmu o zaslanie tovaru do zahraničia, napíšte prosím do poznámky, že si prajete tovar odoslať do zahraničia a kam presne a my odošleme potrebné údaje a sumu za poštovné náklady podľa aktuálneho cenníka pošty, alebo kuriérskej spoločnosti. V prípade zasielania tovaru do zahraničia odosielame po prijatí platby na náš účet. Formou dobierky do zahraničia neposielame.
  4. Objednávka je zasielaná prostredníctvom Slovenskej pošty ako doporučená zásielka 2. triedy (v prípade objednávok do hmotnosti 1000 g a ako Balík na poštu v prípade zásielok s hmotnosťou viac ako 1000 g) alebo kuriérskou spoločnosťou DPD.
  5. Pri platbe vopred Predajca tovar odosiela až po pripísaní peňazí na jeho obchodný účet, ktoré zaplatil Kupujúci po vykonaní objednávky.

    Na akékoľvek ďalšie otázky, nejasnosti a pripomienky vám radi odpovieme.

Zasielanie objednávky
Ak je Váš objednaný tovar na sklade, odosielame ho do 3. pracovných dní - väčšinou ešte v deň objednania tovaru (pri platbe vopred posielame až keď prídu na náš účet peniaze). 

O odoslaní objednávky Vás budeme vždy informovať informovaní emailom - v prípade potreby nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať.
Vždy sa snažíme robiť všetko pre to, aby sme Vám Vašu objednávku odoslali čo najrýchlejšie a aby ste mali svoje knihy doma čo najskôr.

Doručenie objednávky a priebeh
V prípade slovenskej pošty (to sú teda všetky možnosti okrem kuriéra DPD) objednávky posielame formou listovej zásielky doporučene alebo na dobierku, podľa toho či si zvolíte platbu vopred alebo dobierku - to znamená, že Vám poštárka doručí lístok o tom, že zásielku máte uloženú na pošte a môžete si ju kedykoľvek prevziať - najneskôr do 14 dní od doručenia informačného lístku. Častokrát sa však stáva, keďže ide o malé zásielky, že Vám poštárka donesie zásielku až domov - ak Vás doma nezastihne, nechá Vám už spomínaný lístok o informácii že máte zásielku uloženú na pošte.

Aký je rozdiel medzi poštovným 1.triedou a 2.triedou?
Objednávky posielané prvou triedou sú na pošte vybavované prioritne a odosielajú sa v deň podania - ak sa podajú v čase skôr, kým pošta neodošle denné zásielky. V pošte v našom okolí to je do 12:00. Ak sú podané po 12:00 odosielajú sa na druhý deň. Objednávky posielané druhou triedou sa vybavujú až po vybavení objednávok 1.triedy v deň podania. Môže sa teda stať, ak má pošta v daný deň menej objednávok 1.triedy, že v ten istý deň odošle aj objednávky 2.triedy. Najneskôr sa posielajú objednávky 2.triedy na druhý deň, málokedy to trvá dlhšie (zo zákona to môže pošte trvať 1-7 dní).

Uvedené dodacie podmienky sa vzťahujú pre dodanie v rámci Slovenskej republiky. Poštovné do Českej republiky alebo inej krajiny je podľa cenníka danej krajiny a podmienkou je platba vopred na náš účet MBANK v mene €.