Stretnutie tých, čo prežili šoa
Stretnutie tých, čo prežili šoa
Stretnutie tých, čo prežili šoa_product
Stretnutie tých, čo prežili šoa

Stretnutie tých, čo prežili šoa

Kód tovaru: 9788097326203
Kniha Stretnutie tých, čo prežili šoa vznikla spoluprácou občianskeho združenia Post Bellum a domova seniorov Ohel David.
25,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena19,90 €
Doba dodania: 24 hodín
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha Stretnutie tých, čo prežili šoaKniha dokumentuje príbehy preživších holokaustu, ktorí boli súčasťou domova seniorov Ohel David a vychádza práve pri príležitosti 20. výročia jeho existencie. Publikácia je slovensko-anglická a nájdete v nej okrem literárnych faktografických textov aj umelecké portréty, ktorých autorom je fotograf Tomáš Halász. Redakčne texty pripravila Soňa Jánošová a Kristína Jurčišinová. Za grafickým spracovaním stojí dizajnérka Katarína Balážiková.

Príbehy v knihe sú rozdelené do troch kapitol a reflektujú rôznorodé osudy Židov počas holokaustu. Prvá kapitola sa venuje najmä preživším koncentračných táborov, druhá osobám, ktoré sa počas tohto obdobia rôznym spôsobom ukrývali a tretia ľuďom, ktorí sa zapojili do protifašistického odboja. Rôznorodosť príbehov vytvára mozaiku, ktorá v celku sprostredkuje neprikrášlený obraz o živote židovských občanov počas obdobia druhej svetovej vojny a Slovenského štátu.

V dobe radikalizácie spoločnosti a vzrastajúcej podpore fašizmu, rasizmu a aj antisemitizmu považuje Post Bellum a Ohel David za stále dôležitejšie prinášať príbehy ľudí, ktoré na vlastnej koži zažili hrôzy spôsobené práve týmito „izmami“ a dokázali ich pretransformovať na silnú a inšpiratívnu životnú skúsenosť. Publikácia je určená aj pre pedagógov ako pomôcka v rámci vyučovacieho procesu a pre historikov ako doplnok k výskumu v oblasti témy Slovenského štátu.

Kniha Stretnutie tých, čo prežili šoa je dvojjazyčná, slovensko – anglická a obsahuje príbehy 101 ľudí, ktorí prežili holokaust. Ich životné osudy však spája aj priestor domova pre seniorov, Ohel David, ktorý v roku 2018 oslávil 20 rokov svojej existencie.

Detaily o knihe:

Počet strán: 278
Rozmer: 210 x 270 mm
Väzba: Mäkká / Paperback
Hmotnosť: 1020 g
Rok vydania: 2018
EAN: 9788097326203
Vydavateľstvo: Vydavateľ Post Bellum SK

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.