Douglas Adams - Reštaurácia na konci vesmíru_product
Douglas Adams - Reštaurácia na konci vesmíru

Douglas Adams - Reštaurácia na konci vesmíru

Kód tovaru: 9788055611150
Druhý diel päťdielnej trilógie - tak označil toto pokračovanie pentalógie Stopárovho sprievodcu galaxiou Douglas Adams.
11,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Douglas Adams - Reštaurácia na konci vesmíru


Po výdatnom posilnení na pokraji totálnej skazy všetkého, čo kedy vo vesmíre existovalo, sa hrdinovia chtiac-nechtiac musia znova pustiť do pátrania po mužovi, ktorý vládne svetu.

Nebude to ľahké.

Neprajníci im prichystali množstvo úskokov, pascí a nástrah, do ktorých vedia neomylne padnúť a ešte neomylnejšie - a nečakanejšie - z nich zasa uniknúť.

Zistíme, čo pri svojom druhom príchode svojim učeníkom zvestuje veľký prorok Zarkon, kto v skutočnosti stojí za demoláciou Zeme, prečo je výhodné mať zviera, ktoré túži nechať sa skonzumovať, a ako sa vo vesmíre varí čaj.

Určite netreba pripomínať udalosti z prvého dielu: Stopárov sprievodca galaxiou. Veď kto ho čítal, do smrti naň nezabudne.

Ak tak iba z povinnosti:

Arthurovi Dentovi, celkom obyčajnému človiečikovi z Anglicka, raz vo štvrtok ráno prídu zdemolovať dom, vraj kvôli stavbe diaľničného obchvatu. Snaží sa tomu zabrániť bojovným polihovaním pred buldozérom, no jeden z priateľov Ford Prefect, ho viac-menej nesilu odtiahne do krčmy na tri bleskurýchle pivá, pod zámienkou, že sa blíži koniec sveta.

Asi o 12 minút neskôr koniec sveta skutočne nastane v podobe stavebnej čaty mimozemskej rasy Vogónov, ktorí prídu zdemolovať Zem kvôli stavbe hyperpriestorovej diaľnice. Tesne pred touto pre všetkých ostatných smrteľnou udalosťou sa Arthur s Fordom presunú na vogónsku stavebnú loď, ktorá ich odvezie do hlbín vesmíru.

Kniha Reštaurácia na konci vesmíru od je druhý diel päťdielnej trilógie - tak označil toto pokračovanie pentalógie Stopárovho sprievodcu galaxiou autor Douglas Adams.

Mimochodom, ak je niekto, kto o tejto knihe ešte nikdy nepočul, musel o nej aspoň čítať.

Detaily o knihe:

Počet strán: 216
Rozmer: 120 x 190 x 19 mm
Hmotnosť: 271 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788071459200
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Slovart
 
 

 

 

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.