Dušan Dušek - Ponožky pred odletom_product_product_product
Dušan Dušek - Ponožky pred odletom

Dušan Dušek - Ponožky pred odletom

Kód tovaru: 9788055614311
Písanie je jediný dovolený spôsob kradnutia: človek okráda sám seba.
9,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Dušan Dušek - Ponožky pred odletom


Pamäť má veľa čakární. Dá sa do nich nakuknúť, zalistovať v živote, prepašovať zopár historiek a spomienok - z hlavy na papier. Písanie je jediný dovolený spôsob kradnutia: človek okráda sám seba.Pamäť je vývojka. Písanie je ustaľovač. A zrazu sú pred nami fotografie spomienok.

Dušan Dušek aj v tejto knižke kradne zo života. No nielen sebe, kradne všade, kde sa dá, zapisuje si za uši každú dobrú vetu, ktorú začuje. Ponúka nám svoj obdiv k hovorovému jazyku, k viere, že to najlepšie vždy zaznie v rozhovoroch ľudí. Neskôr tieto vety votkáva do príbehov, pomocou ktorých mapuje svoje dôverne známe prostredia: Piešťany, Bratislavu, Šaštín. Navlieka ich na nitky ako koráliky, ktoré sa pri čítaní môžu zmeniť napríklad na lastovičky, usadené v jeseni na elektrických drôtoch pred cestou do teplých krajín, alebo aspoň na ponožky, sušiace sa vo vetre, prichytené štipcami o šnúru, ktoré sa takisto chystajú odletieť.

Pri čítaní sa dá krásne lietať: z vety do vety, zo spomienky do spomienky, z jednej poviedky do druhej, či do tretej. Platí to aj pre túto novú poviedkovú knižku Dušana Dušeka.

Detaily o knihe:

Počet strán: 120
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 110 x 185 mm
Hmotnosť: 240 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055614311
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Slovart

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.