Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis
Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis

Kód tovaru: 9788082420695
Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis
24,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena23,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Henryk Sienkiewicz - Quo Vadis


Vo svojom najslávnejšom románe Quo Vadis, ktorý sa odohráva na pozadí vlády cisára Nera, opisuje Henryk Sienkiewicz ľúbostný príbeh rímskeho patricija a vojaka Vinicia a kresťanky Lýgie. Mladík sa uchádza o priazeň mladej barbarky, nie práve šikovne a nie práve vhodne, následkom čoho sa Lýgia ocitá na dvore pološialeného Nera. Obaja musia prekonať veľa prekážok, aby sa napokon znova našli a Vinicius musí neraz riskovať všetko, aby zachránil ženu, ktorá ho zmenila a ktorú nadovšetko miluje.

Román sa stal zanedlho po svojom prvom vydaní bestsellerom a jeho popularita pretrvala do dnešných dní. Kritika vyzdvihovala okrem nepopierateľne strhujúceho príbehu aj historickú akurátnosť, s akou opísal cézarov dekandentný dvor, bežný život Rimanov, začiatky kresťanskej cirkvi i prenasledovanie jej príslušníkov.

Okrem Vinicia, Lýgie, apoštola Pavla, Petra, arbitra elegancie Petronia či Nera sa v ňom môžeme stretnúť s pestrým panoptikom vedľajších postáv, či už reálnych alebo vymyslených.

Henrykovi Sienkiewiczovi udelili v roku 1905 Nobelovu cenu za literatúru, na čom malo zásadný podiel práve napísanie románu Quo Vadis.

Román vychádza v novom slovenskom preklade a s doslovom, ktorý sa venuje historickým reáliám Ríma počas panovania cisára Nera.

Detaily o knihe:

Počet strán: 464
Rozmer: 160 x 230 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 948 g
EAN: 9788082420695
Rok vydania: 2023
Vydavateľstvo: Premedia

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.