John Milton - Stratený raj
John Milton - Stratený raj

John Milton - Stratený raj

Kód tovaru: 9788089545780
John Milton - Stratený raj
12,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena12,00 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

John Milton - Stratený raj


Historicky prvý slovenský preklad biblického barokového eposu anglického básnika Johna Miltona, ktorý je nesporne jedným z najvýznamnejších diel svetovej literatúry.

Strhujúce veršované spracovanie tematiky biblickej knihy Genezis v dvanástich knihách sčasti napĺňa žánrové konvencie eposu s nadväznosťou na antických, ale aj súdobých klasikov tohto žánru (Homér, Vergílius, Tasso), predovšetkým je však dôkazom básnického génia Johna Miltona, ktorý aj s výrazným zdravotným handicapom ako nevidiaci bol schopný vytvoriť mnohorozmerné dielo, ktoré svojou šírkou záberu, bohatstvom básnickej imaginácie, jazyka i nekompromisným mravným apelom je výsostne aktuálne aj dnes.

V Stratenom raji Milton po prvý raz v dejinách anglickej literatúry použil blankvers, do tých čias vyhradený dráme, ako veršový rozmer eposu.

Súčasťou vydania je bohatý poznámkový aparát a sprievodná štúdia prekladateľa Mariána Andričíka. Vyše šesťstostranová kniha v tvrdej väzbe s prebalom vychádza s pôvodnými ilustráciami Williama Blakea a v minimalistickej knižnej úprave Jakuba Milčáka.

Detaily o knihe:

Počet strán: 607
Rozmer: 160 x 235 mm
Väzba: pevná s prebalom
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089545780
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: Modrý Peter

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.