SuperŽENY - Príbehy výnimočných žien z našej histórie.
SuperŽENY - Príbehy výnimočných žien z našej histórie.

SuperŽENY

Kód tovaru: 9788055642048
SuperŽENY - Príbehy výnimočných žien z našej histórie.
16,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena16,59 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

SuperŽENY - Príbehy výnimočných žien z našej histórie.


V našich dejinách bolo mnoho výnimočných žien, ktoré urobili niečo naozaj významné. No časom ich mená akoby zapadli prachom.

Kniha ponúka 50 príbehov odvážnych a akčných žien, ktoré sa nebáli kráčať svojou vlastnou cestou.

Približuje ženy z rozmanitých oblastí spoločenského, vedeckého a kultúrneho života. Žili v rôznych obdobiach, pochádzali z rozličných spoločenských vrstiev a venovali sa rozmanitých činnostiam. A všetky urobili niečo veľké, čo ovplyvnilo život iných ľudí alebo celej spoločnosti. Od príbehu sv. Alžbety zo začiatku 13. storočia precestujete so superŽENAMI dejinami až po príbeh misionárky Veroniky Ráckovej, ktorá zahynula v roku 2016 v Južnom Sudáne.

Spoznáte Žofiu Bošňákovú, ktorá sa po smrti stala veľmi slávna, primášku Pannu Cinkovú, ženské aktivistky Annu Pivkovú aj Elenu Šoltésovú, pestovateľku ruží Máriu Henrietu Chotekovú, maliarky Želmíru Duchajovú Švehlovú a Ester Šimerovú Martinčekovú. Zoznámite sa s „našimi prvými" - lekárkou Máriou Bellovou, farárkou Darinou Bancíkovou, botaničkou Izabelou Textorisovou a inými priekopníčkami. Nevynechali sme ani superŽENY ako Mária Terézia, Anička Jurkovičová, Božena Slančíková či Terézia Vansová.

Pre koho je kniha určená?

Ak máte radi zaujímavé životné príbehy, osudy ľudí, kniha SuperŽENY z vydavateľstva Slovart vás môže zaujať. Kniha je síce o ženách, ale nie je feministická. 50 zaujímavých príbehov žien z našej histórie.

Detaily o knihe:

Počet strán: 224
Rozmer: 170 x 240 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 846 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
EAN: 9788055642048
Vydavateľstvo: Slovart

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.