Daniel Kollár - Hrady a zámky
Daniel Kollár - Hrady a zámky

Daniel Kollár - Hrady a zámky

Kód tovaru: 9788072685417
Publikácia sa snaží byť tak trochu turistickým sprievodcom a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu ešte skôr, ako sa rozhodne ten – ktorý zámok navštíviť.
13,61 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,59 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Daniel Kollár - Hrady a zámky


Publikácia Hrady a zámky voľne nadväzuje na predchádzajúcu publikáciu o hradných zrúcaninách.

Termíny hrad a zámok sú považované za synonymá, a preto možno túto knihu označiť aj ako druhý diel knihy Hrady – najkrajšie zrúcaniny.

Zoznam slovenských hradov, zámkov a zrúcanín je možné nájsť aj na internetovej stránke - www.slovenskehrady.skNachádzajú sa tu podrobné informácie o hradoch a zámkoch na Slovensku, ich lokalita, prístupnosť a fotky z okolia hradov.

Výber zámkov vychádzal z predchádzajúcej knihy, v ktorej autori spracovali najkrajšie hradné zrúcaniny. V tejto publikácii sa zamerali na ďalšie stavby, ktoré sú zväčša pekne zrekonštruované a v ktorých sídlia múzeá najrozličnejšieho charakteru. Vďaka nim návšteva takejto kultúrno-historickej pamiatky dostáva iný rozmer a nadobúda poznávací a náučný charakter.

Z tohto dôvodu zostavovatelia vybrali najkrajšie hrady a zámky nielen z vizuálneho hľadiska, ale aj z pohľadu existencie muzeálnych expozícií.

Vybrané hrady a zámky sa snažili opísať podobným spôsobom ako hradné zrúcaniny. Publikácia sa snaží byť tak trochu turistickým sprievodcom a jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu ešte skôr, ako sa rozhodne ten – ktorý zámok navštíviť.

Texty o hradoch a zámkoch sú popretkávané povesťami, príbehmi a legendami, ktoré sa viažu na zámok, jeho obyvateľov a historické udalosti. Nechýbajú dobové ilustrácie, staré pohľadnice, pôdorysy, mapy a súčasné fotografie.

Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 160 x 238 x 10 mm
Hmotnosť: 452 g
Jazyk: anglický
EAN: 9788089226573
Rok vydania: 2008
Vydavateľstvo : Akcent
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.