Drevené kostoly - kolektív autorov
Drevené kostoly - kolektív autorov

Drevené kostoly

Kód tovaru: 9788089226146
V rámci svojej edície Kultúrne Krásy Slovenska pripravilo vydavateľstvo prvý titul pod názvom Drevené kostoly. Jeho výber nie je náhodný, pretože drevené kostoly patria do pokladnice kultúrneho dedičstva na Slovensku.
9,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,95 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Drevené kostoly patria do pokladnice kultúrneho dedičstva na Slovensku. Aj preto sa vydavateľstvo Dajama rozhodlo vydať publikáciu zameranú práve na túto tému. Dodnes sa žiaľ zachovalo iba 50 stavieb z približného množstva 300.

Všetky drevené kostoly sú dnes stále charakteristické svojou krehkou krásou a citlivým zasadením do prírodnej krajiny.

Nostalgickým obrazom a nevšedným pripomenutím ľudových tradícií, ako aj technicko-umeleckým stvárnením a spoločenským významom patria medzi najcennejšie kultúrne pamiatky Slovenska a zároveň sa zaraďujú k tomu najkvalitnejšiemu, čo sa z drevenej sakrálnej architektúry v západných Karpatoch zachovalo napriek masívnemu zániku od 19. storočia.

Najmä v súčasnosti vo vzťahu s budúcim zápisom do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO sa sústreďuje na drevené kostolíky veľká pozornosť.

Veríme, že publikácia takisto prispeje k ich lepšej propagácii a nájde si svojich čitateľov nielen medzi domácimi, ale aj zahraničnými návštevníkmi.

Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 160 x 230 x 15 mm
Hmotnosť: 456 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089226146
Rok vydania: 2007
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.