Genius Loci
Genius Loci

Genius Loci

Kód tovaru: 9788081360039
Kniha Genius loci / (roz)hovory o Slovensku vyšla vo vydavateľstve DAJAMA v roku, v ktorom časopis Krásy Slovenska oslavuje deväťdesiate výročie vzniku.
16,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena16,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Genius Loci je duch miesta. To čo robí krajinu svojskou a osobitou. Prejavuje sa ako krajinný ráz, reálne prírodné podmienky územia a spôsob ich využitia. Genius Loci krajinu oživuje a zároveň je krajinou sprítomnený. Ovplyvňuje ľudí, ktorí v nej žijú a oni ho zasa dotvárajú. Je pre nich posvätným dedičstvom otcov, koreňovou sústavou národa.

Po krátkej definícii, čo je to vlastne Genius Loci, priblížime obsah tejto zaujímavej publikácie od autora Marián Grebáč.

Do knihy je zaradených devätnásť profilových rozhovorov, ktoré v časopise vyšli počas posledných rokov.

Spolu dvadsať osobností slovenskej kultúry v nich prostredníctvom otvorených a úprimných výpovedí rozpráva o svojom vzťahu k Slovensku. Presne pomenúvajú nielen miesta, z ktorých vyšli a ktoré majú najradšej, ale aj pocity a zážitky, ktoré ich s rodnou krajinou a „najmilším kútom“ v nej spájajú.

Netaja sa obdivom k Slovensku a jeho krásam, ani obavami o budúcnosť ohrozených hodnôt.

Táto kniha je slovným i obrazovým putovaním po stopách doma i vo svete uznávaných ľudí, ktorí Slovensko dôverne poznajú, hlboko ho precítili a vedia o ňom pútavo rozprávať. Azda najdôležitejšie však je, že robia veľa pre túto krajinu a to, čo hovoria, nás oslovuje krásou, pravdivosťou a spontánnosťou. Je to vzácny dar určený nielen nám, súčasníkom, ale aj tým, ktorí prídu po nás.

Aby si raz mohli listovať v cennom dokumente naplnenom múdrymi myšlienkami a krásnymi fotografiami.

Detaily o knihe:

Počet strán: 120
Rozmer: 215 x 215 x 13 mm
Hmotnosť: 534 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081360039
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.