Kliment Ondrejka - Rekordy Slovenska
Kliment Ondrejka - Rekordy Slovenska

Kliment Ondrejka - Rekordy Slovenska

Kód tovaru: 9788089226962
Nová veľká obrazovo-faktografická kniha Rekordy Slovenska je „mladšou slovenskou sestrou“ Guinessovej knihy rekordov.
32,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena29,65 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Obrazovo - faktografická kniha Rekordy Slovenska.  Je považovaná za mladšiu slovenskú sestru Guinessovej knihy rekordov.

V knihe nájdete okrem lokalít zapísaných do Zoznamu UNESCO mnoho prírodných a kultúrnych zaujímavosti, ktoré najvýraznejšie charakterizujú rozmanitosť slovenskej prírody a kultúry. Priblíži jej hlavné lokálne, regionálne, európske či svetové rekordy.

Najväčšia kapitola v knihe Rekordy Slovenska je venovaná človeku a jeho vplyvu.

Kniha sa začína históriou a pokračuje osobnosťami, ktoré vzišli zo slovenského národa a svojimi myšlienkami obohatili nielen našu spoločnosť, ale aj celý svet.

Pýchou Slovenska sú aj kultúrmo - historické pamiatky, z ktorých sa mnohé ocitli v zozname UNESCO. Sídla, v ktorých stoja, v minulosti patrili k najvýznamnejším centrám kultúry a vzdelanosti aj z európskeho pohľadu.

Ďalšie časti knihy sú venované myšlienkam a snahám človeka v technickej oblasti, kultúre a športu a posledná časť je venovaná slovenským kuriozitám a raritám.

Kniha predstavuje Slovensko ako krajinu s množstvom rarít a zaujímavostí sústredených na pomerne malom priestore. Ponúka možnosť zoznámiť sa s nimi a nájsť jeho unikáty, pozoruhodnosti a rekordné javy.

Detaily o knihe:

Počet strán: 272
Rozmer: 210 x 297 x 28 mm
Hmotnosť: 1 441 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089226962
Rok vydania: 2010
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.