Svätopluk Šlechta - Ľudia okolo železničky
Svätopluk Šlechta - Ľudia okolo železničky

Svätopluk Šlechta - Ľudia okolo železničky

Kód tovaru: 9788026021353
Svätopluk Šlechta - Ľudia okolo železničky
24,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena24,00 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Kniha Ľudia okolo železničky - príbeh lesnej železničky na Orave a Kysuciach.

Kniha pútavým spôsobom mapuje históriu i nedávnu súčasnosť úzkokoľajnej železnice z Oščadnice pozdĺž Slovenských Beskýd na Oravu, až do Lokce.

V období rokov 1915–18 bola vybudovaná železnička z Lokce do Erdútky, dnešnej Oravskej Lesnej, ktorá slúžila predovšetkým na zvážanie a dopravu dreva, na ktoré bola táto časť Oravy veľmi bohatá.

Ťažba a spracovanie dreva bolo v tomto období z priemyselného hľadiska veľmi významné, pretože pri tejto činnosti bolo zamestnaných možno aj stovky ľudí, najmä chlapov.

Posledný vláčik na trati Oščadnica - Orava bol vypravený v máji 1972.

V súčasnom období aj vďaka Oravskému a Kysuckému múzeu je ako turistická atrakcia prevádzkovaná časť úzkokoľajnej železničky v dĺžke 8 km cez sedlo Beskýd z Tanečníka do Chmúra a z kysuckej strany v skanzene Vychylovka.

Autor tejto zaujímavej publikácie oslovil na spoluprácu aj známeho oravského zberateľa historických pohľadníc Martina Rusnáka z Námestova, ktorý do publikácie prispel niekoľkými historickými pohľadnicami.

Ďalšia kniha s témou kysucko-oravskej lesnej železničky v našej ponuke: Ivan Žilinčík - Klapot kolies v údoliach Bystrice a Bielej Oravy a Oravská lesná železnica.

Detaily o knihe:

Počet strán: 129
Väzba: viazaná
Rozmer: 220 x 300 mm
EAN: 9788026021353
Rok vydania: 2012

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.