Oravský hrad
Oravský hrad

Oravský hrad

Kód tovaru: 9788096888078
Obrazková publikácia Oravský hrad.
25,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena24,90 €
Doba dodania: 1 - 3 dni
Opýtajte sa na tento produkt

Publikácia Oravský hrad z vydavateľstva Oravské múzeum


Publikáciu Oravský hrad vydalo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v apríli 2009 a verejnosti bola slávnostne uvedená 17. mája 2009 priamo na Oravskom hrade. 

Publikácia je založená hlavne na fotografiách, ktoré umožňujú spoznať vizuálnu stránku Oravského hradu. Zachytáva exteriér a interiér tejto úžasnej kamennej stavby do najmenších detailov. Odhaľuje všetky zákutia, ktoré návštevníci pri osobnej prehliadke hradu nemajú možnosť zachytiť.

Kniha vás prevedie najkrajšími časťami hradu, Kaplnkou sv. Michala v Dolnom hrade, komnatami, salónmi, terasami, galériami panovníkov, ale i prírodovednou a etnografickou expozíciou v Strednom hrade s exkluzívnymi a originálnymi fotografiami klenotov a zbierkových predmetov. Obsahuje aj prehľad sprievodných podujatí, ktoré sa na hrade realizujú.
Fotografie exteriéru zas zachytávajú hrad zo všetkých uhlov a nechýbajú ani historické fotografie, ponúkajúce jedinečný pohľad na pôvodný stav hradu v 20. storočí.

Jednotlivé snímky tejto národnej kultúrnej pamiatky sú zároveň doplnené odborným popisom s cieľom krátko a výstižne priblížiť zaujímavé momenty z histórie Oravského hradu a stavebný vývoj Horného, Stredného a Dolného hradu.

Kniha je rozdelená na kapitoly a aby bola širokospektrálna, jej text je zároveň preložený do anglického jazyka. Veríme, že si preto nájde čestné miesto nielen v knižniciach milovníkov histórie.

Editorom publikácie je riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková a autormi odborných textov sú pracovníci Oravského múzea: PhDr. Elena Beňušová, Mgr. Michal Čajka, Mgr. Iveta Floreková, Eva Lofajová a RNDr. Oľga Removčíková. Autorom fotografií je profesionálny fotograf Michal Pišný a o grafickú úpravu sa postaral Ján Vrabec.

Viac zaujímavých titulov oravského regiónu a jeho pamiatok nájdete v našej kategórii: Knihy o Orave.

Detaily o knihe:

Počet strán: 160
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 230 x 295 mm 
Jazyk: slovenský, anglický 
EAN: 9788096888078
Rok vydania: 2009 
Vydavateľstvo: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.