Martin Navrátil - Okolo sveta 1
Martin Navrátil - Okolo sveta 1

Martin Navrátil - Okolo sveta 1

Kód tovaru: 9788097317515
Martin Navrátil - Okolo sveta 1
17,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena17,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Martin Navrátil - Okolo sveta 1 - Zážitky profesionálneho cestovateľa


Žijeme v časoch, keď je cestovanie bežná súčasť našich životov.

Väčšina z nás to berie hlavne ako dovolenkovú aktivitu (občas cielenú pasivitu), keď si na pár dní alebo týždňov vyrazíme oddýchnuť a spoznať blízke okolie, prípadne aj vzdialené kraje. Je však zopár ľudí, ktorým takýto bežný rámec cestovania nepostačuje, majú v sebe akési neustále volanie diaľok - vábenie, ktorému sa nedá odolať. Je to pre nich viac než hobby, z prvotného občasného záujmu to postupne prerastie až do dlhodobého zanietenia, ktoré ich napĺňa, je to ich spôsob života. Martin medzi takýchto ľudí patrí, pokojne sa o ňom dá povedať, že sa stal cestovateľom na plný úväzok.

Nielenže mu robí radosť neustále sa ponárať do nových a neznámych prostredí, ale zároveň o tom nadšene hovorí a poskytuje svedectvo z prvej ruky.

O tom, že má vo svojej cestovnej taške množstvo príbehov, netreba ani na chvíľu pochybovať.

V tejto knihe vám ponúka kombináciu krajín, ktoré môžeme zaradiť do kategórie exotika, aj keď to nemusí byť nevyhnutne v tom klasickom, katalógovom ponímaní. Ešte také Japonsko či Indiu by sme tam zaradiť mohli, ale čo taký Afganistan a Pakistan, či jeho zážitky z legendárnej Transibírskej magistrály? Alebo dvojmesačná plavba historickou plachetnicou do Antarktídy, pre mnohých z nás neskutočné splavenie rieky Kongo, zimný prechod v extrémnych teplotných podmienkach cez Čukotku a o absurdnej reality show v Severnej Kórei ani nehovoriac.

Dnes už nie je problém cestovať, dnes je umenie pozerať sa očami, ktoré vidia hlbšie pod povrch bežného vnímania. A to Martin dokáže, o čom vás presvedčí na stránkach svojho prvého cestopisného výberu, plného humorných, ale aj dramatických situácií. Vitajte vo svete profesionálneho cestovateľa.

Detaily o knihe:

Počet strán: 256
Rozmer: 165 x 235 mm
Väzba: pevná
Hmotnosť: 852 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
EAN: 9788097317515
Vydavateľstvo: Ultimo Press

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.