Vladimír Segeš - Slovensko - Vojenská kronika
Vladimír Segeš - Slovensko - Vojenská kronika

Vladimír Segeš - Slovensko - Vojenská kronika

Kód tovaru: 9788080463816
Prečítajte si knihu a dozviete sa aké malo Slovensko postavenie v rôznych vojnových konfliktoch a aké to malo dopady na jeho obyvateľstvo.
23,20 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena22,22 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Vladimír Segeš - Slovensko - Vojenská kronika


Aj keď je Slovensko malá a nepočetná krajina, neuchránila sa pred mnohými vojnovými a násilnými konfliktmi.

Všetky vojny, vojenské operácie a ťaženia sa nejakým spôsobom odzrkadlili v rôznych oblastiach života spoločenstva, a preto sú vojenské dejiny neodmysliteľnou súčasťou tak všeobecnej, ako aj našej národnej histórie.

Táto veľkolepá monografia vznikla ako príspevok k poznaniu mnohorakosti slovenskej vojenskej minulosti a komplexne približuje časové obdobie od pravekých dejín až po rok 2006.

Jej profesionálny spôsob podania informácií podporil aj zodpovedný prístup autorov k problematike a nespochybniteľnosť výsledkov výskumov na pramennej báze.

Pre čitateľský záujem a predstavivosť publikáciu obohacujú aj relatívne samostatné zložky a tabuľky: stratégia a taktika boja, história vývoja organizácie ozbrojených síl, ako aj dejiny vojenskej techniky, výzbroje a výstroja či vojenského myslenia.

Zárukou úspešnosti publikácie je dobre zostavený autorský tím renomovaných odborníkov z Vojenského historického ústavu, ktorých zámer podporila potreba spracovania tejto témy vo všeobecnom podaní pre širšiu verejnosť.

Detaily o knihe:

Počet strán: 204
Rozmer: 210 x 295 x 20 mm
Hmotnosť: 1 022 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080463816
Rok vydania: 2007
Vydavateľstvo: Perfekt
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.