Peter Šimko - Železnice na starých pohľadniciach
Peter Šimko - Železnice na starých pohľadniciach

Peter Šimko - Železnice na starých pohľadniciach

Kód tovaru: 9788081360022
Po úspešných knihách predstavujúcich viaceré slovenské mestá a regióny sme pripravili v tomto roku prvú publikáciu, ktorá prostredníctvom starých pohľadníc približuje v čase tzv. zlatej éry vydávania pohľadníc mimoriadne zaujímavú tému – slovenské železnice.
11,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Peter Šimko - Železnice na starých pohľadniciach


Po úspešných knihách, ktoré predstavujú slovenské mestá na starých pohľadniciach sa táto kniha venuje špecifickej téme – slovenské železnice.

Pohľadnice, ktoré sú vydávané najmä na začiatku 20. storočia nie náhodou pomerne často zobrazovali železničné stanice a objekty. Železnice boli v tom období symbolom pokroku a nového života v slovenských mestách a dedinách.

Začiatkom 20. storočia bola na území Slovenska vytvorená pomerne hustá sieť železničných tratí, vďaka ktorým sa rozvíjal priemysel a vznikali nové obytné štvrte.

Kniha Železnice na starých pohľadniciach je súbor viac ako 140 pohľadníc zameraných na históriu železničnej dopravy na Slovensku. Usporiadané sú podľa hlavných železničných tratí od západu na východ.

Jedná sa o voľné pokračovanie predchádzajúcich publikácií o mestách, v ktorých železnice tiež zohrali dôležitú úlohu.

Kniha je malou pohľadnicovou prechádzkou po slovenských železniciach v prvej polovici 20. storočia. Texty o jednotlivých železničných tratiach a objektoch opisujú nielen históriu ich vzniku a rozvoja, ale sú obohatené aj o rôzne zaujímavosti, ktoré čitateľom pomôžu lepšie pochopiť túto problematiku.

Detaily o knihe:

Počet strán: 96
Rozmer: 220 x 305 x 14 mm
Hmotnosť: 718 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081360022
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.