Zuzana Beňušková - Ľudová kultúra
Zuzana Beňušková - Ľudová kultúra

Zuzana Beňušková - Ľudová kultúra

Kód tovaru: 9788089226849
Sprievodca kultúrnych tradícii po regiónoch Slovenska - kniha Ľudová kultúra.
9,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena9,25 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Iný kraj, iný mrav. Aj takto by sa dala charakterizovať kultúra Slovenska. Ľudové zvyklosti v rôznych oblastiach Slovenska sa v niektorých veciach líšia, ale majú aj mnoho spoločného.

Slovensko je krajina mimoriadne bohatá na materiálne i duchovné pamiatky ľudovej kultúry. Ide o jeden z najdôležitejších fenoménov charakterizujúci slovenský národ i krajinu. Súčasne predstavuje významný prínos do klenotnice európskej kultúry. Prírodné podmienky a členenie slovenskej krajiny spolu s etnicitou, konfesiou, migračnými prúdmi a historickými udalosťami spôsobili neobyčajnú pestrosť a variabilitu obyvateľstva, ktorá našla odraz v jeho materiálnej i duchovnej kultúre.

Slovensko bolo od nepamäti križovatkou západoeurópskych a východoeurópskych kultúr, čo dodnes vytvára badateľné rozdiely medzi jeho západnou a východnou časťou. Zároveň sa nachádzalo na rozhraní nížinnej a horskej geografickej oblasti, čo takisto zanechalo stopy v spôsobe života nielen vo sfére materiálnej a duchovnej kultúry, ale aj v spoločenských vzťahoch.

Cieľom publikácie je sústrediť do jedného celku osobitosti ľudovej kultúry jednotlivých regiónov Slovenska a prehľadnou formou predostrieť mozaiku jeho kultúrnej pestrosti.

Určená je všetkým, ktorí chcú bližšie spoznať Slovensko, jeho krajinu, históriu, kultúru a najmä ľudí, ktorí tu žijú.

Publikácia Ľudová kultúra je tak trochu i sprievodcom po regiónoch Slovenska a snaží sa poskytnúť komplexnú predstavu o ich kultúrnej histórii ešte skôr, ako ich čitateľ navštívi.

Detaily o knihe:

Počet strán: 128
Rozmer: 160 x 237 x 10 mm
Hmotnosť: 450 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089226849
Rok vydania: 2010
Vydavateľstvo: DAJAMA
 
 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.