Gustáv Murín - Mafia v Poprade
Gustáv Murín - Mafia v Poprade

Gustáv Murín - Mafia v Poprade

Kód tovaru: 9788089662326
Gustáv Murín - Mafia v Poprade - Križovatka slovenského podsvetia
13,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,95 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Gustáv Murín - Mafia v Poprade


Mesto Poprad pod malebnou scenériou Vysokých Tatier nemôže náhodnému návštevníkovi ani náznakom pripomínať miesto krvavých mafiánskych popráv, surových bitiek a vzájomnej rivality mocných bossov.

A predsa sa v 90. rokoch stalo križovatkou organizovaného zločinu. Prechádzali ňou dobrovoľne či nasilu nielen typickí kriminálnici, ale aj navonok uznávané športové a spoločenské celebrity, na obdiv sa vystavujúci úspešní podnikatelia, ako a aj politici z najvyšších etáží našej politickej scény na Slovensku.

Sem chodili mafiáni z Bratislavy míňať svoje nazbíjané peniaze, tu sa usadil známy albánsky narkobarón Baki Sadiki, tu začínal ako sudca jeho ne-kamarát Harabin, tu sa neblaho preslávili mafiánski bossovia Reichel a Žemba.

Toto súručenstvo neobišlo ani lokálnych politikov vrátane jedného primátora a odtiaľto vyrazil do sveta naplniť svoj americký sen Andrej Kiska, aby sa vrátil poučený marketingom až tak, že sa stal prezidentom.

A nájdete toho v tejto knihe ešte viac...


O autorovi Gustáv Murín


Gustáv Murín žije a pôsobí v Bratislave. Narodil sa v roku 1959, vyštudoval gymnázium v Bratislave a vyštudoval Prírodovedeckú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Jeho literárna tvorba je pomerne rozsiahla a zameraná na rôzne žánre.
Svojim čitateľom je známy prevažne vďaka knihám na tému slovenskej mafie.

Detaily o knihe:

Počet strán: 264
Rozmer: 135 x 175 mm
Väzba: brožovaná
Hmotnosť: 259 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2020
EAN: 9788089662326
Vydavateľstvo: DIXIT

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.