Henri Charriére - Motýlek_product
Henri Charriére - Motýlek

Henri Charriére - Motýlek

Kód tovaru: 9788074613333
Kniha bývalého galejníka z Francúzskej Guyany Henriho Charriera sa rozchytala vo Francúzsku týždeň po vyjdení v máji 1969, zakrátko sa ocitla na prvom mieste v rebríčku bestsellerov.
16,40 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,40 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha bývalého galejníka z Francúzskej Guyany Henriho Charriera sa rozchytala vo Francúzsku týždeň po vyjdení v máji 1969, zakrátko sa ocitla na prvom mieste v rebríčku bestsellerov a v priebehu necelého roka vyšla v deviatich vydaniach.

Tohto parížskeho dobrodruha, v podsvetí prezývaného Motýľ, roku 1931 ako dvadsaťpäťročného odsúdili na doživotie za vraždu, ktorú nespáchal. Celých trinásť rokov prežil v pekle galejí.

Jediné, čo mu pomohlo udržať sa pri živote, bola nesmierna túžba dostať sa na slobodu, pričom ho neodradilo nič, ani neľudské tresty, ktoré nasledovali po každom nevydarenom úteku z ostrovov, ani strašná smrť priateľa, ani dva roky samotky. Podarilo sa mu to až roku 1944.

Nový domov našiel vo Venezuele, kde sa ako počestný občan znovu zaradil do občianskej spoločnosti. Po vyše dvadsiatich rokoch sa Charriere rozhodol zvečniť svoje neuveriteľné osudy a zobraziť hrôzy trestaneckých táborov.

Vzniklo originálne dielo, ktoré zaujme stále nové generácie čitateľov nielen rozprávačským majstrovstvom, ale aj darom autora vniesť do autentických príbehov umeleckú presvedčivosť.

Detaily o knihe:

Počet strán: 584
Rozmer: 153 x 212 x 57 mm
Hmotnosť: 837 g
Jazyk: český
EAN: 9788074613333
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: BB ART
 
 

 

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.