Robin Cook - Vírus
Nie je nastavený žiaden obrázok

Robin Cook - Vírus

Kód tovaru: 9788055185613
Aká vysoká je cena ľudského života? Ďalšia napínavá kniha Vírus z pera Robina Cooka.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Robin Cook - Vírus


Aká vysoká je cena ľudského života?

V úsilí vrátiť sa počas pandémie COVID-19 aspoň trochu do normálu sa Brian Murphy s rodinou vyberie na letnú dovolenku na Cape Cod. Jeho žena Emma však náhle ochorie. Čo spočiatku vyzerá ako mierna chrípka sa po návrate do New Yorku mení na boj s časom. Príznaky sa rapídne zhoršujú a Emma upadne do kómy.

V nemocnici jej diagnostikujú východnú konskú encefalitídu – zriedkavú a často smrteľnú vírusovú chorobu, ktorú prenášajú komáre a Emma sa ňou pravdepodobne nakazila počas večernej grilovačky. Situácia sa skomplikuje, keď sa rovnaké príznaky prejavia aj u ich malej dcéry. Nemocničné poplatky rastú každým dňom a poisťovňa ich odmieta uhradiť. Odvoláva sa na pochybné klauzuly v poistnej zmluve, a tak je Brian postavený pred nemysliteľnú voľbu. Musí sa rozhodovať medzi pokračovaním vo finančne náročnej starostlivosti o rodinu alebo jeho ukončením. Hnev na ľahostajnosť zdravotníckeho systému a nedostatočnú informovanosť verejnosti vedú Briana k činom.

No ak chce dosiahnuť spravodlivosť, musí odhaliť temnú stránku tohto skorumpovaného priemyslu a ľudí, ktorí ho riadia. Skôr než sa nákaza rozšíri ešte viac a on príde o svojich milovaných.


O autorovi Robin Cook


Robin Cook sa narodil v New Yorku. Promoval na Columbia University Medical School a svoje postgraduálne štúdium dokončil na Harvarde. Nastúpil pracovať ako vojenský lekár na atómovú ponorku, kde začal písať príbeh o živote čerstvých absolventov medicíny.

Kniha sa nepredávala ako očakával. Cook túžil napísať bestseller, preto sa intenzívne venoval práci na ďalšom trileri. Výsledkom jeho úsilia bola Kóma, ktorej témou bol nelegálny obchod s ľudskými orgánmi. Kniha sa stala bestsellerom a vznikol podľa nej aj úspešný film v réžii Michaela Crichtona. Potom nasledoval jeden bestseller za druhým.

Robin Cook a jeho tvorba:

Robin Cook - Nočná služba


Detaily o knihe:

Počet strán: 336
Rozmer: 145 x 227 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Hmotnosť: 576 g
Rok vydania: 2022
EAN: 9788055185613
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.