Otto Penzler - Sherlock Holmes
Otto Penzler - Sherlock Holmes

Otto Penzler - Sherlock Holmes

Kód tovaru: 9788055150819
Otto Penzler - Sherlock Holmes - Veľká kniha poviedok.
69,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena69,00 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Otto Penzler - Sherlock Holmes


Asi žiadny iný literárny hrdina v histórii nie je tak dlho známy ako Sherlock Holmes, geniálny britský detektív s vynikajúcimi dedukčnými schopnosťami a obrovským intelektom. Už od publikovania prvého príbehu v roku 1887 Štúdia v červenom, čitatelia milovali čítanie o ňom a spisovatelia rovnako milovali písanie o ňom.

Americký kníhkupec a editor Otto Penzler zostavil o Sherlockovi Holmesovi najrozsiahlejšiu zbierku poviedok všetkých čias! Okrem svojho úvodu zaradil do zbierky i Doylovo rozprávanie o smrti Sherlocka Holmesa s úvodnou poznámkou redaktora časopisu, v ktorom vyšlo prvý raz v roku 1900. Doyle napokon podľahol tlaku nadšenej čitateľskej verejnosti, vzkriesil Sherlocka a napísal o ňom ďalšie dva romány a 36 poviedok.

Slovenský preklad zbierky obsahuje 78 poviedok rôzneho žánru. Nájdeme tu seriózne pastiše, čiže napodobeniny pôvodného štýlu, skvelé poviedky od menej exaltovaných „holmesovcov“ či paródie z pera renomovaných či menej známych, zato talentovaných autorov. Sú tu poviedky napríklad Laurie R. Kingovej, Colina Dextera, Anthonyho Burgessa, Anne Peryovej, Stephena Kinga, P. G. Wodehousa, Neila Gaimana, Kingsleyho Amisa a mnohých ďalších spisovateľov, zaradené do desiatich kapitol s úvodnou informáciou o každom autorovi a jeho diele – vrátane dvoch pozoruhodných príspevkov samého literárneho otca slávneho detektíva Arthura Conana Doyla.

Zostavil a úvod napísal Otto Penzler.

Detaily o knihe:

Počet strán: 968
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 241 x 295 mm
Hmotnosť: 3210 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055150819
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: IKAR

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.