Bartolomé Biogue - Najväčšie záhady a mystéria sveta
Bartolomé Biogue - Najväčšie záhady a mystéria sveta

Bartolomé Biogue - Najväčšie záhady a mystéria sveta

Kód tovaru: 9788007021556
S minulými civilizáciami nás spája to, že najvýznamnejšia revolúcia sa azda nemusí odohrať vo vonkajšom svete, ale vnútri.
16,50 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,99 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Bartolomé Biogue - Najväčšie záhady a mystéria sveta


Mýty a záhady existujú už odnepamäti. Už prvý ľudia pripisovali pre nás dnes samozrejmé veci rôznym bohom a nadprirodzeným silám. Inšpirovali sa tým, čo sa odohrávalo mimo ľudského tela a mysle. Mýtus je jedna z foriem skúmania záhady či tajomstva.

Vedci pripúšťajú, že náš pôvod môže byť veľmi dávny a naša civilizácia nie je azda až taká rozvinutá, ako si myslíme. Je veľmi pravdepodobné, že ľudia, ktorí obývali našu planétu pred nami, mali vedomosti, ktoré v mnohom prekonali súčasné.
Archeológia nás informuje, že náš druh sa za posledných 100 000 rokov nezmenil, ale zjavne sme sa od chvíle, keď nastala globálna povodeň, o ktorej sa rozprávajú legendy, ďalej vyvíjali len posledných 10 000 rokov.

Ale čo sa udialo počas tých zvyšných 90 000 rokov? Zotrval ľudský druh na tom istom stupni vývoja alebo vznikla vyspelá civilizácia, ktorá záhadne zmizla zo zemského povrchu?

Ďalšou zaujímavosťou je konštatovanie, že civilizácia sa nedosiahla kontinuálnym napredovaním, ale zdá sa, že utrpela katastrofálne ústupy.
S minulými civilizáciami nás spája to, že najvýznamnejšia revolúcia sa azda nemusí odohrať vo vonkajšom svete, ale vnútri. Takto sa bezprostredná budúcnosť bude pravdepodobne viac či menej podobať bezprostrednej minulosti.

Detaily o knihe:

Počet strán: 216
Väzba: tvrdá väzba
Rozmer: 205 x 290 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788007021556
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Príroda

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.