Exodus
Exodus

Exodus

Kód tovaru: 9788071417668
Kniha Exodus - odchod židovského národa z Egypta do zasľúbenej zeme.
23,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,00 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt
Kniha Exodus opisuje udalosť, kedy sa rozostúpili vody mora, Izraeliti prešli suchou nohou. Keď do mora vstúpili Egypťania, ktorí ich prenasledovali, more ich zalialo.

Kniha rozpráva o odchode židovského národa z Egypta a o putovaní po púšti do zasľúbenej zeme – do Kanaánu. Pozostáva z dvoch hlavných častí: historickej (od vyslobodenia z Egypta až po vrch Sinaj) a zákonodarnej (zmluva medzi Jahvem a Izraelom na Sinaji). Hlavnou postavou je Mojžiš a jeho starší brat Áron.

Ide o komentár ku Knihe Exodus, ktorej príbeh má výnimočné miesto v dejinách spásy. Tu sa tvorí národ Izrael, ktorému Boh zjaví svoje meno, tu sa odohrá zásadná udalosť, v ktorej sa PÁN prejaví ako vysloboditeľ a ochranca svojho ľudu, a tu Izrael dostáva zákonodarstvo, ktoré konštituuje jeho náboženský život. Vyslobodenie z Egypta sa stáva základom pre vierovyznanie novoutvoreného národa a je len prirodzené, že prorok Ezechiel prezentuje túto udalosť ako konštitučnú pre vzťah PÁNA a Izraela, ako keby celé predošlé dejiny boli len poznámkou pod čiarou.

Detaily o knihe:

Počet strán: 950
Rozmer: 180 x 245 x 56 mm
Hmotnosť: 1 705 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788071417668
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Dobrá kniha

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.