Konštantín Filozof - sv. Cyril - Proglas
Konštantín Filozof - sv. Cyril - Proglas

Konštantín Filozof - sv. Cyril - Proglas

Kód tovaru: 9788080466213
Proglas je oslavou písma a slova, ktorá nemá obdobu v európskej poézii. Napísal ho v deviatom storočí staroslovienskym jazykom Konštantín Filozof – sv. Cyril.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Konštantín Filozof - sv. Cyril - Proglas


Proglas - oslava písma a slova, ktorá nemá obdobu v európskej poézii. Napísal ho v deviatom storočí staroslovienskym jazykom Konštantín Filozof – sv. Cyril.

Na území Veľkej Moravy, kam smerovala v roku 863 misia sv. Cyrila a sv. Metoda, pripadla Konštantínovi Filozofovi úloha vytvoriť písmo a do staroslovienskeho jazyka preložiť cirkevné knihy. Vtedy napísal aj Proglas ako predslov k evanjeliám. Reprezentatívne vydanie tohto pozoruhodného diela obsahuje Proglas v prebásnení Ľubomírom Feldekom a v hlaholike – v prvom staroslovenskom písme. Dielo je ilustrované ikonami Edity Ambrušovej a letristickými grafikami Johany Ambrušovej.

Proglas je jedinečné dielo európskeho významu, preto vychádza v slovenčine i v hlaholike. Vďaka tomuto vydaniu má aj široká verejnosť možnosť vidieť až ornamentálnu krásu hlaholského písma, ktoré pre nás solúnski bratia vytvorili.

Detaily o knihe:

Počet strán: 68
Rozmer: 207 x 292 mm
Hmotnosť: 600 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080466213
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Perfekt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.