Heather Morris - Cilkina cesta - slovenský jazyk
Heather Morris - Cilkina cesta - slovenský jazyk

Heather Morris - Cilkina cesta - slovenský jazyk

Kód tovaru: 9788055173252
Krása jej zachránila život – a odsúdila ju na roky utrpenia. Heather Morris - Cilkina cesta - slovenský jazyk
15,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena15,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Heather Morris - Cilkina cesta - slovenský jazyk


Krása jej zachránila život – a odsúdila ju na roky utrpenia. Cecília „Cilka“ Kleinová mala len šestnásť rokov, keď ju deportovali do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Tam si ju vyhliadol veliteľ Schwarzhuber a násilne ju oddelil od ostatných väzenkýň. Cilka rýchlo pochopila, že moc, hoci nechcená, znamená šancu prežiť.

Zato, že spala s nepriateľom, ju obvinili z kolaborácie. Mala však na výber? Kde sú morálne hranice pre dieťa, ktoré skončí v koncentračnom tábore?

Po vojne Cilku odsúdili na pätnásť rokov nútených prác v gulagu. Na Sibíri čelí novým hrôzam vrátane nechcenej pozornosti dozorcov. Vďaka priazni istej lekárky dostane príležitosť starať sa o chorých. Tí zápasia o život v neľudských podmienkach a mladá žena sa tak dennodenne borí so smrťou.

Napriek útrapám však stále nachádza dosť síl na prežitie a napokon aj na lásku.

Cilkina cesta je strhujúci príbeh Slovenky z pera austrálskej spisovateľky Heather Morrisovej a voľné pokračovanie románu Tetovač z Auschwitzu o osude našich krajanov, ktorý obletel svet.

Z anglického originálu Cilka’s Journey (Zaffre, an imprint of Bonnier Zaffre, a Bonnier Publishing company, London 2019) preložila Tamara Chovanová.

Ukážka z textu

V diaľke na šírej planine vidia nahrubo postavené baraky. Ďalší tábor, pomyslí si Cilka, naokolo nič. Ale obloha je tu iná – neuveriteľne šíra, sivomodrá. Plahočia sa s ostatnými k barakom v diaľke. Cilka sa pokúša rátať vagóny, z niektorých vystupujú muži, z iných matky s deťmi. Ľudia rozličného veku v rozličných štádiách choroby a utrpenia. Niektorí sa viezli s nimi od začiatku, iní nastúpili cestou. Cilka má pocit, akoby zastal čas, spomína si, ako sa stavali do radu na tom inom mieste. Ten rad viedol kamsi bez konca. Tentoraz vie, kedy by sa to malo skončiť, ak dožije. Pätnásť rokov. Bude to lepšie znášať, keď pozná dátum, kedy sa to skončí? Dá sa tomu veriť?

Detaily o knihe:

Originálny názov knihy: Cilka's Journey
Počet strán: 360
Väzba: pevná
Rozmer: 125 x 200 mm
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055173252
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.