Tilar J. Mazzeo - Irenine deti
Tilar J. Mazzeo - Irenine deti

Tilar J. Mazzeo - Irenine deti

Kód tovaru: 9788081641312
Skutočný príbeh o žene, ktorá zachránila 2 500 detí z varšavského geta - Tilar J. Mazzeo - Irenine deti.
13,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena13,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Tilar J. Mazzeo - Irenine deti - Skutočný príbeh o žene, ktorá zachránila 2 500 detí z varšavského geta.


Strhujúci príbeh o Irene Sendlerovej – hrdinke, ktorá sa stala ženskou verziou Oskara Schindlera a zachránila pred smrťou a deportáciou 2 500 detí z nacistami okupovaného Poľska.

V roku 1942 dostáva mladá sociálna pracovníčka Irena Sendlerová povolenie vstúpiť do varšavského geta ako verejná zdravotná špecialistka. Počas svojej práce sa snaží dostať k židovským rodinám, chodí od dverí k dverám a prosí rodičov, aby jej dôverovali a zverili jej svoje deti. Tie potom postupne pašuje cez múry geta a presviedča svojich kamarátov a susedov, aby ich ukrývali.
V extrémnych podmienkach a s pomocou lokálnych obchodníkov, obyvateľov geta a svojej osudovej lásky sa Irene nakoniec podarilo prepašovať do bezpečia tisíce detí. Mnohé pritom putovali mestskými odpadovými kanálmi, skrývala ich však aj v truhlách a posúvala cez tajné priechody v opustených budovách.
Okrem toho na vlastné riziko schovávala tajné zoznamy, v ktorých figurovali mená a skutočné identity židovských detí. Urobila tak s nádejou, že príbuzní ich vďaka tomu budú vedieť po vojne nájsť. To, čo vtedy Irena nemohla tušiť, je, že deväťdesiat percent týchto rodín zahynie.

Autorke Tilar Mazzeovej sa v knihe Irenine deti podarilo vyrozprávať úžasný príbeh tejto odvážnej a statočnej ženy, ktorá riskovala vlastný život, aby zachránila nevinné deti pred holokaustom.

Detaily o knihe:

Počet strán: 352
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 135 x 205 mm 
Hmotnosť: 420 g
Jazyk: slovenský 
EAN: 9788081641312
Rok vydania: 2017 
Vydavateľstvo: Motýľ

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.