História pre zaneprázdnených
História pre zaneprázdnených

História pre zaneprázdnených

Kód tovaru: 9788081597985
História pre zaneprázdnených - Dejiny od lovcov mamutov po atómový vek
24,95 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena24,20 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

História pre zaneprázdnených - Dejiny od lovcov mamutov po atómový vek


Historické texty sú často nadčasové a ukazujú, že naši predkovia riešili rovnaké dilemy ako my dnes. Kresťanskí svätci mohli napríklad vykonávať interrupcie a stredovekí mnísi si adoptovali deti. Začiatok novoveku sa spája s upaľovaním bosoriek. Najnovšie výskumy však tvrdia, že za touto krutou činnosťou môže byť len obyčajné „marketingové" súperenie cirkví.

Jedinečná kniha zachytáva veľké a malé historické príbehy od praveku do 20. storočia. História pre zaneprázdnených prináša najnovšie informácie z bádania historikov a archeológov. Hrdinami knihy sú mnohé dejinné osobnosti – megalomanský Adolf Hitler, húževnatý Winston Churchill, ambiciózny „Červený barón", výnimočný Marcus Aurelius alebo záchranca Ján III. Sobieski.

Jednotlivé časti knihy, ktorej autormi sú prispievatelia Historywebu, dokážete prečítať aj pri krátkej pracovnej prestávke v tablete či pri vychutnávaní rannej kávy. Vašim obľúbeným príbehom sa však môžete venovať aj dlhšie.

Vedeli ste, že pravekí lovci napriek zaužívanej predstave nekopali mamutom pasce? „Ropou" staroveku bolo drevo. Táto surovina ovplyvňovala históriu tisícky rokov. Dlho existovala aj Rímska ríša, za jej diskutovaným koncom však nemusia byť len vpády barbarov, ale napríklad aj epidémia „bratranca" eboly. A mŕtvi vojaci v napoleonských vojnách sa často stávali zdrojom veľmi žiadaných zubných protéz. Podľa najnovších vedeckých poznatkov boli v tomto ohľade populárne „zuby od Waterloo".

Detaily o knihe:

Počet strán: 400
Rozmer: 170 x 240 mm
Väzba: pevná
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
Hmotnosť: 928 g
EAN: 9788081597985
Vydavateľstvo: Premedia

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.