Kate Breslin - V pravej chvíli
Kate Breslin - V pravej chvíli

Kate Breslin - V pravej chvíli

Kód tovaru: 9788097144876
Modrooká Židovka Hadassa Benjaminová musí zachrániť svoj ľud, aj keby sa jej nemalo podariť zachrániť samu seba.
11,99 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena11,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Kate Breslin - V pravej chvíli


Príbeh sa odohráva počas druhej svetovej vojny v roku 1944. Hlavná hrdinka Hadassa Benjaminová má pocit, že ju opustil Boh.

V jednej chvíli sa jej podarilo uniknúť smrti zastrelením, no vzápätí sa ocitá v rukách nového nepriateľa. Veliteľ tranzitného tábora Terezín v Československu plukovník Aric von Schmidt ju prinúti k tomu, aby preňho pracovala.

Jej árijský výzor jej umožňuje skryť sa za falošnú identitu Stelly Müllerovej. Aby si však túto masku Schmidtovej sekretárky uchovala, je nútená prizerať sa, ako jej ľud posielajú do Osvienčimu.

Tuší, že v srdci jej zamestnávateľa sa ukrývajú tajomné hlbiny a žiada ho o pomoc pre tých, čo sú v tábore. Hoci každým pokusom pomôcť väzňom riskuje svoje odhalenie, Aricova zhovievavosť v nej vzbudzuje nádej.

Vo chvíli, kedy musí podstúpiť rozhodujúcu obeť, je vo svojej statočnosti postavená pred desivú voľbu. Možno ju naozaj Boh priviedol do tábora v pravej chvíli.

Ako však môže zachrániť svoj ľud, keď nedokáže zachrániť samu seba?

„Román V pravej chvíli je intímnym portrétom namaľovaným na veľké plátno, ktorý oživuje tragédiu a bolesť trpiacich, pričom mu dáva punc víťazstva a radosti zo slobody.“ – Susan Wiggsová, spisovateľka

Detaily o knihe:

Počet strán: 392
Väzba: brožovaná
Jazyk: slovenský
EAN: 9788097144876
Predbežný dátum vydania: 26.5.2015
Vydavateľstvo: i527.net

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.