Alexander Solženicyn - Súostrovie Gulag
Alexander Solženicyn - Súostrovie Gulag

Alexander Solženicyn - Súostrovie Gulag

Kód tovaru: 9788089594122
Známe historické dielo Súostrovie Gulag v slovenskom jazyku.
59,00 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena59,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Alexander Solženicyn - Súostrovie Gulag


Nové vydanie známeho diela Súostrovie Gulag vychádza v revidovanom slovenskom preklade doplnenom novými poznámkami a doslovom, ktorý sa zameriava na slovenské obete gulagu a dobové politické súvislosti.

Solženicyn vo svojom prelomovom diele odhaľuje pomery v sovietskych komunistických koncentračných táboroch. Stalo sa symbolom politickej a ľudskej obžaloby stalinizmu, pričom však neobchádza fakt, že základy totalitného štátu siahajú až k Leninovi – už počas jeho vlády začali masové popravy, položil základy plánovanej ekonomiky, vytvoril Čeku a vznikli prvé tábory, neskôr známe ako gulag.

Autor v knihe čerpá z vlastných skúseností - ako politický väzeň prešiel hrôzami gulagu, ako aj z dobových dokumentov a mnohých autentických svedectiev. Sleduje osud jedného väzňa od zatknutia, cez vyšetrovanie, súd, transport do tábora a život v ňom, ako aj ďalšie príbehy jednotlivých väzňov a na pozadí týchto udalostí uvažuje o nezmyselnej krutosti a absurdite sovietskeho zákonodarstva a pomerov v Stalinovej ére.

Podľa amerického diplomata a historika George F. Kennana, je dielo Súostrovie Gulag najväčšie a najsilnejšie jednotlivé svedectvo o politickom režime, aké sa v modernej dobe objavilo.

Detaily o knihe:

Počet strán: 1248
Väzba: pevná s prebalom
Rozmer: 240 x 170 mm
Hmotnosť: 2610 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089594122
Rok vydania: 2012
Vydavateľstvo: Premedia

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.