Wendy Holdenová - Odsúdení prežiť
Wendy Holdenová - Odsúdení prežiť

Wendy Holdenová - Odsúdení prežiť

Kód tovaru: 9788089628889
Tri mladé matky a ich neobyčajný príbeh o odvahe, vzdore a odhodlaní žiť.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,89 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Wendy Holdenová - Odsúdení prežiť


Príbeh troch mladých židovských matkiek. Tri bábätká. Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného- do svedectva o tom, ako láska napokon zvíťazí aj nad tými najväčšími zverstvami.

Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom stave. Osamelé, vydesené a bez svojich manželov a členov rodiny, ktorých nacisti pripravili o život, tieto tri mladé ženy čelili neistému osudu. V kútiku duše sa však rozhodli, že si nenechajú vziať to jediné, čo im ostalo - svoj život a život svojich nenarodených detí. Tri bábätká sa narodili s odstupom niekoľkých týždňov a za nepredstaviteľne krutých okolností. V dobe, keď uzreli svetlo tohto sveta, každé z nich vážilo menej než jeden a pol kilogramu. Ich otcov zavraždili nacisti a matky sa zmenili na „kráčajúce kostry” žijúce z okamihu na okamih.

Všetkým trom ženám sa nejakým spôsobom podarilo prežiť plynové komory pekelného Auschwitzu, neľudské podmienky v nemeckom pracovnom tábore, kde sa vyhladované a vo vysokom štádiu tehotenstva takmer upracovali na smrť, a napokon šialenú sedemnásť dňovú cestu do rakúskeho vyhladzovacieho tábora Mauthausen. A napriek nepriazni osudu prežili aj ich novorodeniatka.

O sedemdesiat rokov neskôr sa títo súrodenci spriaznení osudom po prvý raz stretli, aby vyrozprávali pozoruhodné príbehy svojich matiek, ktoré sa vzopreli smrti, aby im dali život. Každý z nich sa narodil, aby prežil.

V našej ponuke nájdete ešte knihy s podobnou tématikou ľudí, ktorým sa podarilo utiecť z krutých útrap koncentračných táborov:

- Byl jsem Mengeleho asistentem od autora Miklos Nyiszli, ktorá je vlastne autorova biografia.

- Mengeleho dievča - skutočný príbeh Slovenky, ktorá prežila štyri koncentračné tábory.

- Děti, které přežily Mengeleho - príbeh dvojčiat Evy a Miriam, ktoré prežili pokusy Anjela smrti - Dr. Mengeleho.

- Rudolf Vrba - Utiekol som z Osvienčimu

Detaily o knihe:

Väzba: pevná s prebalom
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089628889
Rok vydania: 2015
Vydavateľstvo: Citadella

Recenzie

pondelok, 21. august 2017
Keď sa mi táto kniha dostala do rúk, netušila som ako silno ma jej dej zasiahne. Keď som si pri jej čítaní uvedomila to, akým peklom si také mladé ženy museli skutočne prejsť a aké traumy im to muselo celý život spôsobovať, jednoducho sa mi tisli slzy do očí. Obdivujem tieto tri, pre mňa neuveriteľne silné a odvážne ženy za to, že v tých neľudských podmienkach dokázali prežiť a dokonca ešte zvládli vynosiť a porodiť dieťa.
Kniha je naozaj výborne spracovaná. Veľmi sa mi páčilo ako autorka opísala osud každej ženy, jej rodiny a nakoniec aj ich detí. Zároveň vedela nadviazať aj na súvisiace udalosti, ktoré sa v tej dobe odohrávali. Čitateľovi sa tak podrobne odkrýva aj zákulisie transportov, fungovanie koncentračných táborov a druhej svetovej vojny, ktoré dokresľujú fotografie.
Táto kniha človeku otvorí oči a po jej prečítaní ste prinútení popremýšľať nad životom a jeho skutočnými hodnotami. Napriek jej ťažkému obsahu je pre mňa osobne najhodnotnejšou a najkrajšou knihou, akú som doposiaľ čítala. Môžem ju preto jednoznačne odporučiť a to nielen tým, ktorí sa zaujímajú o toto obdobie.
Monika Beňušová