Marek Perzyński - Piráti svetových morí
Marek Perzyński - Piráti svetových morí

Marek Perzyński - Piráti svetových morí

Kód tovaru: 9788080468828
Marek Perzyński - Piráti svetových morí - Nechajte sa vtiahnuť do dobrodružného, nebezpečného a častokrát krutého sveta pirátov.
36,40 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena35,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Kniha Piráti svetových morí od vydavateľstva Perfekt


Fascinujúci prienik do jedného z najstarších remesiel ľudstva. Nechajte sa vtiahnuť do dobrodružného, nebezpečného a častokrát krutého sveta pirátov. Pozrite sa na svet z pohľadu radových morských lupičov, panovníkov, ktorí si ich najímali, ako aj zo strany obyčajných ľudí, ktorých unášali alebo prepadávali. Zistíte, ako sa vyvíjalo ich myslenie, zbrane, taktika od úsvitu dejín až po súčasnosť.

Odkedy sa ľudské pokolenie vydalo na plavbu, odvtedy námorníkom konkurujú aj piráti. Vzácne tovary prevážané loďami z jedného konca sveta na druhý sú príliš lákavé nato, aby zostali nedotknuté. Faktografická kniha je určená čitateľom, ktorých zaujíma more, lode, obchod, politické premeny a postupné osídľovanie sveta od egyptských čias cez vznik Spojených štátov amerických až po súčasnosť. Autor fascinujúcim spôsobom prevedie čitateľa históriou a odkryje zaujímavé súvislosti, ktorými piráti ovplyvnili chod svetových dejín. Už Gréci i Rimania museli mať na pamäti, že na ich poklady majú zálusk morskí lúpežníci.

Tenká hranica medzi námorníkmi a pirátmi odhalí, čo robilo Vikingov neporaziteľnými, ako Kolumbov objav obrátil svet hore-nohami, prečo nebola Karibská oblasť vždy dovolenkovým rajom, čo spôsobila izolovanosť Číny, a aké zmeny nastali po vybudovaní Suezského a Panamského prieplavu či prečo sú africkí a ázijskí piráti postrachom lodí v súčasnosti.


Ďalšie produkty v našej ponuke na tému piráti, lode, moreplavba


Pirátska loď Pomsta kráľovnej Anny 3D puzzle - XXL verzia
Pirátska loď 3D puzzle
Loď San Felipe 3D puzzle
modely lodí 3D puzzle

Detaily o knihe:

Počet strán: 552
Väzba: pevná
Rozmer: 135 x 200 mm
Hmotnosť: 1700 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080468828
Rok vydania: 2018
Vydavateľstvo: Perfekt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.