Artúr Soldán - Odsúdení na špionáž
Artúr Soldán - Odsúdení na špionáž

Artúr Soldán - Odsúdení na špionáž

Kód tovaru: 9788080465599
Kniha Odsúdení na špionáž ponúka pohľad na doteraz neobjasnené politické činy, prevraty, špionáže, udávania, vypočúvania, procesy a likvidácie v minulom storočí, o ktorých sa ešte donedávna dôsledne mlčalo.
14,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena14,60 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Artúr Soldán - Odsúdení na špionáž


Kniha Odsúdení na špionáž ponúka pohľad na doteraz neobjasnené politické činy, prevraty, špionáže, udávania, vypočúvania, procesy a likvidácie v minulom storočí, teda napospol udalostí, o ktorých sa ešte donedávna dôsledne mlčalo. Od procesu so Slánskym a dr. Miladou Horákovou cez tajomnú „posteľnú“ agentku Vierku, semiačkového generála Šejnu, zákulisie mocenského boja o post prvého tajomníka ÚV KSČ a chystaný puč v roku 1967 až po dramatický rozpad ZSSR so všetkými následkami nás autor vedie doteraz relatívne neznámymi úsekmi našich i svetových dejín.

Mimoriadne zaujímavá je tzv. americká časť štúdie o špionáži, agenti v USA a skice ich ľudského profilu.

Autor sa pri písaní dôsledne držal pravidiel, ktoré pomáhajú vystavať zaujímavé, zvláštne, faktograficky verné, ale i literárne podnetné dielo.

Štúdiu českých a slovenských archívov venoval osem rokov života, stretol sa s mnohými žijúcimi hrdinami knihy i so svedkami udalostí osobne, s mnohými udržiaval a dodnes udržiava korešpondenciu.

Vďaka jeho poctivej práci a vlastnému názoru na vec so štipkou príslovečného autorského humoru vzniklo dielo, ktoré zaujme pamätníkov, starších, ale najmä mladých ľudí, obdivujúcich Západ a netušiacich, že na Slovensku a v Čechách dodnes žijú ľudia, ktorým sa v dejinách Západu podarilo urobiť poriadnu dieru.

Detaily o knihe:

Počet strán: 280
Rozmer: 170 x 227 x 20 mm
Hmotnosť: 746 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788080465599
Rok vydania: 2011
Vydavateľstvo: Perfekt

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.