Peter Kónya - Dejiny Uhorska
Peter Kónya - Dejiny Uhorska

Peter Kónya - Dejiny Uhorska

Kód tovaru: 9788089628599
Takmer jedno tisícročie sa územie dnešného Slovenska a jeho obyvateľstva nachádzalo vo zväzku Uhorského kráľovstva.
28,50 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena28,39 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Peter Kónya - Dejiny Uhorska


Uhorsko bolo po viac ako deväť storočí neodmysliteľnou súčasťou strednej, resp. stredo-východnej Európy, regiónu, v ktorom sa utvárali a vo vzájomnom ovplyvňovaní sa koexistovali viaceré moderné národy, popri Maďaroch, Nemcoch, Rusínoch či Rumunoch predovšetkým Slováci.

Uhorsko, jeho história a kultúra v najširšom zmysle slova sú teda organickou a nezastupiteľnou časťou aj dejín Slovenska. Takmer jedno tisícročie sa územie dnešného Slovenska a jeho obyvateľstva nachádzalo vo zväzku Uhorského kráľovstva, kde napokon vznikol aj samotný slovenský národ, jeho ľudová slovesnosť, hovorový i spisovný jazyk a národná kultúra.

Uhorské dejiny sú teda jednoducho súčasťou slovenských dejín, nehľadiac na to, či sa predmetné udalosti odohrávali v Košiciach, Pešti alebo Koložvári. Všetky utvárali osudy spoločnej krajiny a všetko dobré či zlé, čo priniesli, sa stalo súčasťou dejín jej národov, aj keď dnes žijú v rozdielnych štátnych útvaroch (vrátane Slovenska a Slovákov). Tak ako bez pohľadu na celú republiku bez Prahy nemožno poznať dejiny Československa (a Slovenska ako jeho súčasti), tak nie je mysliteľné bez celouhorského kontextu a znalosti najvýznamnejších procesov, prebiehajúcich často mimo dnešného Slovenska, pochopiť a osvojiť si jeho dejiny.

Detaily o knihe:

Počet strán: 787
Väzba: pevná
Rozmer: 165 x 235 mm
Hmotnosť: 1440 g
EAN: slovenský
ISBN: 9788089628599
Rok vydania: 2014
Vydavateľstvo: Citadella

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.