Ken Follet - Pád titanov
Ken Follet - Pád titanov

Ken Follet - Pád titanov

Kód tovaru: 9788022206303
Prvá časť historickej trilógie Storočie od autora Ken Follett, ktorý mapuje osudy niekoľkých rodín z rôznych kútov sveta.
23,77 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena23,77 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Ken Follet - Pád titanovDostupné aj v kompletnej trilógii StoročiePád titánov + Zima sveta + Prah večnosti za výhodnú cenu!


Osudy piatich rodín z rozličných krajín a spoločenských vrstiev sú spojené vplyvom dramatických udalostí Prvej svetovej vojny, Ruskej revolúcie a boja žien o volebné právo.

Píše sa rok 1911 a deň, keď v Anglicku korunujú za kráľa Juraja V. Trinásťročný Billy Williams začína svoj prvý pracovný deň v uhoľnej bani vo Walse. Banícku rodinu Williamsovcov a šľachtických majiteľov baní Fitzherbertovcov spojí romantický vzťah aj nenávisť.

Lady Maud Fitzherbertová sa zaľúbi do Waltera von Ulricha, špióna pôsobiaceho na nemeckom veľvyslanectve v Londýne. Ich osudy sa prepletajú s osudom Gusa Dewarea, ctižiadostivého mladého asistenta prezidenta USA Woodrowa Wilsona.

Zakrátko do deja vstúpia aj dvaja osirelí ruskí bratia Grigorij a Lev Peškovovci, no ich plán emigrovať do Ameriky zmarí vojna, povolanie do armády a revolúcia.

Pád titanov odhaľuje čitateľovi drámy a intrigy plynulo prechádzajúce z Washingtonu do St. Peterburgu, z prachu a nebezpečenstva uhoľných baní do palácov vysvietených krištáľovými lustrami, z chodieb moci do spální mocných.

Detaily o knihe:

Počet strán: 812
Rozmer: 148 x 233 mm
Hmotnosť: 990 g
Jazyk: slovenský
ISBN: 9788022206303
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Tatran

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.