František Hrušovský - Slovenské obrázkové dejiny
František Hrušovský - Slovenské obrázkové dejiny

František Hrušovský - Slovenské obrázkové dejiny

Kód tovaru: 9788089903061
František Hrušovský - Slovenské obrázkové dejiny
22,13 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena21,99 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

František Hrušovský - Slovenské obrázkové dejiny


Kniha Slovenské obrázkové dejiny je novým vydaním pôvodnej knihy z roku 1942. Aj napriek tomu, že je kniha dnes už dostupná aj v elektronickej forme, rozhodli sme sa ju opäť vydať aj v knižnej podobe. Našou hlavnou motiváciou je rozšíriť obzory slovenských čitateľov, no predovšetkým vzdať hold slovenskému historikovi Pof. PhDr. Františkový Hrušovskému, ktorý bol prvým syntetikom slovenských dejín, verejný činiteľ i významný predstaviteľ slovenského exilu v povojnovom období.

Hrušovský v knihe ponúka rozsiahly pohľad na dejiny slovenského národa. Približuje históriu od vstupu Rímanov a Germánov na naše územie, príchod prvých Slovanov i existenciu Veľkomoravského štátu. Mapuje obdobie stredoveku od rozpadu Veľkomoravskej ríše, cez pripojenie slovenského územia k Uhorsku a gotickú hradnú kultúru na Slovensku, až po rozvoj humanizmu a renesancie na začiatku novoveku. Autor ukončil knihu búrlivým 19. a 20. storočím, keď Slovensko prechádzalo mnohými, pre náš národ formujúcimy premenami.

Hrušovský knihu doplnil bohatou obrázkovou prílohou, aby si čitateľ vedel čo najlepšie predstaviť dejiny Slovenského národa. Dejepis nás učí o spôsobe života ľudí v minulosti, o tom ako pracovali, prečo a za čo bojovali, trpeli, kým nedosiahli dnešný stupeň svojej vyspelosti. Z dejepisu sa dozvedáme aj to, prečo sa jednotlivci i celé národy stali slávnymi alebo prečo upadli a niekedy i zahynuli. Hovorí sa, že človek sa najlepšie učí na vlastnej škode. Toto učenie je ale veľmi drahé a preto je múdrejšie učiť sa na škode iných, najmä na chybách a omyloch predkov. Z dejín poznáme, čomu sa treba vyhnúť, aby sme si neuškodili. Dejiny nám dali veľa príkladov, kedy za chyby a poklesky jednotlivca trpel celý národ. Podávajú nám mnoho vzorov, ktoré si zaslúžia, aby sme o nich vedeli a nasledovali ich. Je v podstate našou povinnosťou poznať svoju históriu a históriu svojho národa. Aby sme zostali sami sebou, aby sme vedeli kto sme, musíme vedieť hlavne to, odkiaľ pochádzame a potom budeme vedieť kam máme ísť. "Národ, ktorý nepozná svoju minulosť - nemá budúcnosť." (M.V.Lomonosov)

Detaily o knihe:

Počet strán: 336
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 168 x 245 mm
Hmotnosť: 780 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788089903061
Rok vydania: 2017
Vydavateľstvo: Torden

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.