Anthony Doerr - Svetlo, ktoré nevidíme
Anthony Doerr - Svetlo, ktoré nevidíme

Anthony Doerr - Svetlo, ktoré nevidíme

Kód tovaru: 9788055145914
Dojímavý a strhujúci príbeh o úniku pred hrôzami druhej svetovej vojny - Anthony Doerr - Svetlo, ktoré nevidíme.
16,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena16,89 €
Doba dodania: Titul je aktuálne vypredaný
Opýtajte sa na tento produkt

Anthony Doerr - Svetlo, ktoré nevidíme


Víťaz Pulitzerovej ceny 2015

Kniha, ktorú prečítate všetkými zmyslami Marie-Laure žije s otcom neďaleko Národného prírodovedného múzea, kde otec pracuje ako kľučiar a zámočník. Šesťročná Marie-Laure prichádza o zrak, a tak otec postaví dokonalú repliku štvrte, kde bývajú, aby sa dcéra naučila orientovať hmatom a trafila domov. Keď má Marie-Laure dvanásť, do Paríža vtrhnú nacisti, a tak aj s otcom nachádzajú útočisko u samotárskeho prastrýka vo vysokánskom dome na pobreží. Z Paríža si nesú klenot, ktorý je azda najvzácnejším a zároveň najnebezpečnejším artiklom v celom múzeu.

Sirota Werner vyrastá s mladšou sestrou v nemeckom banskom mestečku. Jedného dňa naďabia na jednoduchý rádioprijímač a chlapec jeho čaru okamžite podľahne. Z Wernera sa stáva opravár a s týmito dôležitými technickými výdobytkami si rozumie ako málokto. Vďaka jedinečnej zručnosti sa dostane na prestížnu internátnu školu pre Hitlerovu mládež, kde vládne disciplína a drezúra, a neskôr do špeciálnej jednotky, ktorá má za úlohu vyhľadávať a likvidovať akékoľvek známky odboja. Werner si postupne uvedomuje, že jeho talent má na svedomí mnohé životy, vydáva sa na púť do hlbín vojnovej mašinérie a napokon sa ocitá v Saint-Malo, kde stretáva Marie-Laure.

Román Anthonyho Doerra je nádherný aj strhujúci príbeh mladučkej slepej Francúzsky a mladého Nemca, ktorí sa snažia uniknúť pred hrôzami druhej svetovej vojny. Román je mnohými považovaný za majstrovské dielo. Práca na knižke, ktorá dobyla literárny svet, trvala autorovi desať rokov.

Detaily o knihe:

Počet strán: 576
Väzba: pevná
Rozmer: 153 x 234 mm
Hmotnosť: 810 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788055145914
Rok vydania: 2016
Vydavateľstvo: IKAR

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.