Tomáš Forró - Donbas
Nie je nastavený žiaden obrázok

Tomáš Forró - Donbas

Kód tovaru: 9788099925008
Jedna z najlepších reportážnych kníh od slovenského reportéra, ktorý sa vydáva na miesta, ktorým sa všetci vyhýbajú.
16,90 €
Predajná cena po zľave
Predajná cena16,90 €
Doba dodania: 3 - 10 dní
Opýtajte sa na tento produkt

Tomáš Forró - Donbas


Jedna z najlepších reportážnych kníh od slovenského reportéra, ktorý sa vydáva na miesta, ktorým sa všetci vyhýbajú.


Kniha roka 2019


Tomáš Forró dokázal to, čo sa žiadnemu inému novinárovi nepodarilo: získal si dôveru ľudí z oboch bojujúcich strán, ktorí ho vzali k sebe, do zákopov aj do bytov, kde s nimi prežíval bombardovanie a kde mu rozprávali svoje osudy.

Vďaka tejto knihe máme možnosť pochopiť prečo a za akých okolností vznikol konflikt, ktorý v týchto dňoch eskaluje. Odhaľuje čo je hybridná vojna, kto má záujem na udržiavaní napätia, kto sú ľudia bojujúci na oboch stranách či ako žijú vo vojnovej zóne civilisti.


O autorovi Tomáš Forró


Tomáš Forró je nezávislý reportér, ktorý sa zaoberá konfliktmi a krízovými oblasťami na celom svete.

Ako reportér pôsobil v Poľsku, v Latinskej Amerike aj na ukrajinskom Donbase. Jeho séria reportáží z Latinskej Ameriky získala tri novinárske ceny. Kniha Donbas – Svadobný apartmán v hoteli Vojna, ktorá zachytáva dramatické životy aktérov na oboch stranách frontovej línie, vyšla v niekoľkých prekladoch aj dotlačiach a bola nominovaná na Cenu Nadácie Tatra banky za umenie.

Tomáš Forró vo svojich textoch ukazuje, že osudy zdanlivo periférnych regiónov na druhom konci planéty prinášajú dôležitý odkaz aj nám.

Jeho kniha Spev sirén predstavuje monumentálnu cestu do srdca ukrajinského konfliktu, ktorá sa vymyká bežnému mediálnemu obrazu tejto vojny. Podáva jej brutálne zemitý príbeh, ktorého ďalšie kapitoly sa píšu dodnes. Aj preto sa na ňu musíme začať pozerať inak. Bez ružových okuliarov, bez pátosu a mýtov, ktorými je opradená.


Detaily o knihe:

Počet strán: 340
Rozmer: 145 x 215 mm
Väzba: brožovaná
Hmotnosť: 541 g
Jazyk: slovenský
Rok vydania: 2019
EAN: 9788099925008
Vydavateľstvo: N Press

 

Recenzie

Zatiaľ tu nie je žiadna recenzia pre tento tovar.